Як лікувати пневмонію у дітей

Як лікувати пневмонію у дітей       Про захворювання пневмонія краще знати теоретично, тим більше про дитячої пневмонії. Навряд чи турботливі батьки точно знають, що це за захворювання і як лікувати пневмонію у дітей. Симптоми пневмонії у дітей відрізняються від симптомів у дорослих.

Симптоми захворювання

Діагностика даного захворювання у дітей дуже важлива, адже пневмонія створює небезпеку і здоров'ю дитини, і його життя. Запалення легенів на початковій стадії можна переплутати з схожим захворюванням - гострим бронхітом. При пневмонії запалюються тканини в легенях дрібних відділів - альвеол. Альвеоли - це невеликі пухирці, які розміщені на кінцях бронхів. У альвеоли надходить кисень під час дихання. Також в альвеолах відбуваються процеси обміну кисню і вуглекислого газу.

{LikeAndRead}

При пневмонії збудник проникає в альвеоли, і від цього розвивається запальний процес.

При зараженні в альвеолах накопичується рідина, яка утрудняє протікання газообміну. У маленький організм дитини надходження кисню знижується, і розвивається гіпоксія життєво важливих органів і систем. Тому приступити до лікування гострої пневмонії потрібно якнайшвидше, бажано відразу після виявлення симптомів.

Причини захворювання пневмонією

У дитячій носоглотці присутній патогенна мікрофлора, якщо дитячий імунітет міцний і імунна система нормально функціонує, патогенна флора не проявляє себе. Коли дитина захворює, патогенна мікрофлора активізується, і якщо до того ж в дитячий організм потрапляють шкідливі мікроби, то ситуація погіршується в рази, внаслідок чого починає розвиватися пневмонія.

Імунна система та вік дитини впливає на розвиток інфекції в організмі. Чим дитина молодша, тим більше ймовірності розвитку запалення легенів. Слизова дихальних шляхів дуже ніжна, вона забезпечена безліччю кровоносних судин. При нападі патогенної мікрофлори на слизову легенів дуже швидко відбувається набряк, у зв'язку з цим порушується вентиляція легенів. Сильно страждає епітелій Війчастий, що покриває слизову легенів. Війчастий епітелій призначений для видалення мокротиння з легких при захворюваннях. При пневмонії дана функція пропадає, і мокрота застоюється в легенях.

Як лікувати пневмонію у дітей

Мета лікування пневмонії у дітей: це повністю усунути збудник. Діагноз і спосіб лікування має призначити дитячий лікар, який абсолютно точно знає, як лікувати пневмонію у дітей.

Для знищення збудника запалення педіатр призначить відповідний курс лікування антибіотиками. В якості фармакологічних препаратів лікар призначить відхаркувальні засоби, а також жарознижуючі препарати.

Підвищена температура сигналізує про боротьбу дитячого організму з патогенною мікрофлорою, таким чином, збиваючи температуру, можна знизити захисні сили, даючи поширюватися патогенним бактеріям. Знижувати температуру у дитини потрібно тільки, якщо вона знаходиться на позначці 39 градусів. Винятком є діти, яким ще не виповнився 1 рік, і діти з нападами субфебрильних судом.

Як лікувати пневмонію у дітей муколтіческімі препаратами?

Мета муколтіческіх препаратів - це виведення мокротиння з бронхів. Дуже багато муколтіческіе препарати посилюють активність антибіотиків, тому їх використовують для лікування запалення легенів.

{/LikeAndRead}