Застійна пневмонія у лежачих хворих

Застійна пневмонія у лежачих хворихВсім відомо, що тривалий постільний режим здатний викликати у хворого безліч серйозних ускладнень. Дуже часто у тяжкохворих, прикутих до ліжка людей може з'явитися застійна пневмонія, яку також називають гіпостатіческой пневмонією. Застійна пневмонія у лежачих хворих досить небезпечна, оскільки протікає мляво, при цьому скарги у хворих практично відсутні.

Причини виникнення захворювання

Застійна пневмонія у лежачих хворих виникає з причини вимушеного пасивного положення хворого в ліжку протягом довгого періоду часу, що призводить до застою в малому колі кровообігу. Внаслідок цього, знижується вентиляція легень, порушуючи дренажну функцію бронхів, що призводить до накопичення в них надлишкової кількості густої, в'язкої мокроти, яку важко откашлять. Утворюється патогенна мікрофлора, в результаті чого розвивається даний вид пневмонії.

{LikeAndRead}

Клінічна картина застійної пневмонії

Для даного захворювання характерно непомітне початок, так як ранні ознаки не видні за симптоматикою основного захворювання, при цьому температура у хворого зазвичай нормальна. Застійна пневмонія у лежачих хворих дає про себе знати через деякий час, оскільки раптово з'являються основні симптоми:

  • задишка;
  • жорстке дихання;
  • лихоманка;
  • кашель з кровохарканням;
  • відходження слизисто - гнійної мокроти;
  • звучні і вологі хрипи і среднепузирчатие хрипи.

Застійна пневмонія у лежачих хворих - методи лікування та профілактики

Лікування даного захворювання грунтується на трьох принципах: усунення бактеріальної мікрофлори, регуляції вентиляції в легенях, зменшенні набряку слизової. Для цього призначається комплексна терапія, яка складається з курсу антибактеріальної терапії, застосування відхаркувальних, імуномодулюючих і антиоксидантних засобів, а також препаратів для поліпшення метаболізму серцевого м'яза.

Часто застосовують кисневу терапію, дренажний масаж, різні інгаляції та лікувальну гімнастику.

Не варто також забувати, що найкраще лікування захворювання - це його профілактика. Тому з метою попередження застійної пневмонії необхідно часто міняти положення хворого, робити йому масаж грудної клітини, але, у свою чергу, хворий повинен виконувати дихальну гімнастику, робити легкі рухи, правильно і збалансовано харчуватися!

{/LikeAndRead}