Дихальна гімнастика при пневмонії

Дихальна гімнастика при пневмоніїДихальна гімнастика є дуже ефективним методом у боротьбі з різними недугами людини. У сучасній медицині широке застосування даної оздоровчої процедури спостерігається при лікуванні пневмонії (запалення легенів). Дихальна гімнастика при пневмонії активно включається в комплексне лікування хворих відразу ж після зняття гострого запального процесу.

Переваги та недоліки дихальної гімнастики

Регулярні дихальні вправи допомагають відновитися ослабленому організму людини, що хворіє на запалення легенів. Під час спеціальних дихальних сеансів відбувається очищаюча вентиляція легенів, додаткове постачання кровоносної системи людини киснем, поліпшується лімфатичний кровотік в легенях, що відповідно сильно допомагає легеневої системі людини швидше і легше справлятися з хворобою.

{LikeAndRead}

Крім цього, дихальна гімнастика при пневмонії практично виключає вірогідність розвитку важких ускладнень після даного захворювання, які можуть проявлятися у вигляді спаєчних процесів, розвитку ателектазів, емфізему і деформацій грудної клітини хворого.

За допомогою систематичних дихальних вправ у людини поступово відбувається звикання до більш правильному диафрагмальному диханню, що сприяє постійного кисневого насичення всіх, постраждалих від пневмонії, тканин внутрішніх органів і відновленню організму хворого в цілому.

Протипоказаннями до даної методики лікування пневмонії є сильно виснажений стан людини, гостра стадія захворювання і обтяження його серцево - судинної недостатністю.

Дихальна гімнастика при пневмонії: основні вправи

  • Дихання через щільно стиснуті губи. Для виконання цієї вправи необхідно в розслабленому стані виробляти вдих повітря через ніс, а через 3 секунди випускати повітря через рот. При цьому губи повинні бути щільно стиснуті для утворення свого роду перешкоди відходженню повітря (видих повинен тривати 5-6 секунд).
  • Очищаючу дихання. Виробляється глибокий вдих, затримується на 2-3 секунди і випускається короткими поштовхами через рот (НЕ надуваючи щік).
  • Дихання з вимовою звуків. Дана вправа схоже з очищує диханням, тільки при кожному поштовху виходу повітря слід вимовляти вібруючі звуки, що значно продовжить час видиху і в кращому ступені зніме спазм з бронхіальних стінок.

Слід враховувати, що дихальна гімнастика при пневмонії ефективна тільки при її регулярному виконанні. Комплекс дихальних вправ і початок занять повинен визначати тільки лікуючий лікар, залежно від індивідуальних особливостей протікання захворювання у кожного хворого.

{/LikeAndRead}