Антибіотики при пневмонії у дорослих

Антибіотики при пневмонії у дорослихЗапалення легенів - такий діагноз, який має на увазі під собою лікування антибіотиками. Навіть якщо пневмонія починалася як вірусне захворювання (що найбільш часто трапляється при грипі, особливо «свинячому» і «пташиному»), то до вірусу, послаблює імунітет людини, практично в 100% випадків приєднується бактеріальна флора. У деяких випадках, які зустрічаються досить рідко і стосуються, в основному, осіб з імунодефіцитами (особливо придбаним внаслідок ВІЛ), можливі грибкові або викликані найпростішими ураження легень.

Як вибирають антибіотики при пневмонії у дорослих?

Вибір першого антибіотика робиться емпірично, відразу ж після підтвердження цього діагнозу. Для цього лікар уточнює, чим хворіла людина протягом життя, чи хворів пневмонією, чи є курцем, чи страждає на бронхіти або бронхіальною астмою, чи немає у нього туберкульозу та цукрового діабету.

{LikeAndRead}

Важливий також вік хворого, так як у людей старше 60 років збудники пневмонії часто відрізняються від таких у молодих людей. Крім того, вибір антибіотика грунтується і на загальному стані, і на наявності задишки, а також враховуючи Ренгенологіческое картину легень.

При неефективності обраної терапії і після отримання даних мікробіологічного дослідження мокротиння лікар може поміняти антибіотики при пневмонії у дорослих, але не раніше, ніж через три доби. Тобто, якщо на другий день від початку лікування температура не спадає, це не привід для паніки: антибіотик ще не дійшов до місця призначення; потрібно не панікувати, а продовжувати лікування, в тому числі і інгаляції, з тим, щоб мокрота початку відкашлюватися, а запалення - вирішуватися.

Лікування пневмонії в залежності від віку і тяжкості стану

  1. Пневмонія у людей до 60 років за умови відсутності хронічних хвороб, при нетяжкий перебіг (нормальне самопочуття, кількість подихів - до 20 на хвилину). Антибіотики при пневмонії у дорослих в цьому випадку: Авелокс 400 мг на добу (або Таванік 500 мг на добу) - 5 днів, разом з ним Доксициклін (2 таблетки на добу - перший день, інші дні - по 1 таблетці) - 10-14 днів. Можна приймати Авелокс 400 мг і Амоксиклав 625 мг * 2 рази на день - 10-14 днів.
  2. Людина до 60 років, у якого є хронічні захворювання, або старше 60 років, за умови відносно нормального самопочуття, відсутність задишки і почуття нестачі повітря: Авелокс 400 мг плюс Цефтриаксон 1 грам * 2 рази на день (внутрішньом'язово) - протягом мінімум 10 днів .
  3. Більш важкий перебіг пневмонії у будь-якому віці. Тут антибіотики при пневмонії у дорослих призначаються в стаціонарі. Зазвичай це комбінація з Левофлоксацину або Таваніка, що вводяться внутрішньовенно, плюс Цефтриаксон 2 грами двічі на добу або Фортум, або Цефепім у таких же дозах внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Можна Сумамед внутрішньовенно плюс Фортум внутрішньом'язово.
  4. Якщо стан хворого настільки важке, що його лікують у відділенні реанімації, то тут застосовуються поєднання Сумамеду і Таваніка (Лефлоцину), Фортуму і Таваніка, Таргоциду і Меронему, Сумамеду і Меронему.

{/LikeAndRead}