Чим лікувати нежить у дорослого

Чим лікувати нежить у дорослогоЗвичайний нежить (риніт) у дорослої людини, викликаний переохолодженням або інфекцією, хоч і досить неприємний стан, але не небезпечне. Зазвичай проходить протягом тижня. Проте досвід лікарських спостережень говорить про доцільність своєчасного лікування запальних та інфекційних захворювань слизових оболонок носа, тому що в противному випадку ризик виникнення різних ускладнень (гаймориту, синуситу, отиту і т.д.) досить високий.

Симптоми риніту про чому залежать від фази розвитку захворювання, відповідно до чого підбирається і тактика лікування.

Чим лікувати нежить у дорослої людини в перші дні

Початкова фаза характеризується почуттям сухості в носі, печіння або сверблячкою, спостерігається головний біль, чхання, почервоніння очей, можливе незначне підвищення температури.

{LikeAndRead}

У ці дні рекомендується застосовувати лікарські препарати, що перешкоджають проникненню і подальшому розвитку інфекції. А так само вітамінні засоби, що підвищують опірність організму. Хороший ефект дають рясне гаряче питво, ножні ванни і інгаляції. Ну і, звичайно, краще дотримуватися постільного режиму.

А от чим лікувати нежить у дорослої людини, якщо превентивні заходи не допомагають, питання вже більш складний, оскільки вимагає більш серйозного підходу.

Тривалий нежить - це вже сигнал, що організм самостійно не може впоратися з застудою. З'являються рясні виділення з носа, сильна закладеність, знижується нюх.

У даному випадку діють три групи препаратів. Для полегшення носового дихання використовують різні судинозвужувальні засоби у вигляді крапель або спреїв, розчини на основі морської води для промивання носових ходів. Також комбіновані препарати, що володіють потужним дією і зміст відразу декількох лікувальних компонентів, за рахунок чого досягається максимальний терапевтичний ефект, антибактеріальні мазі, імуномодулятори. А в деяких випадках може знадобитися і лікування антибіотиками.

Швидке лікування нежиті народними засобами

Бувають випадки, коли традиційна терапія в силу будь-яких об'єктивних причин неможлива. Чим лікувати нежить у дорослої людини тоді? Тут на допомогу прийде народна медицина - абсолютно безболісний, не вимагає великих фінансових витрат, але ефективний спосіб.

Найпростішим і часто використовуваним методом вважається використання натуральних трав'яних крапель з липовим цвітом і шавлією. Сприятливий вплив на слизові носа надають парові інгаляції з ефірними маслами (евкаліптовим або ментоловим), гірчичні ванни для ніг або рук, точковий масаж.

Ну і, звичайно, ніж лікувати нежить у дорослого або у дитини, краще заздалегідь зайнятися профілактикою. Загартовуватися, регулярно провітрювати приміщення, не допускати пересихання слизових оболонок носа, пити побільше рідини, не перевантажувати організм важкою їжею. А при перших же симптомах захворювання невідкладно вживати всіх необхідних заходів.

{/LikeAndRead}