Втрата нюху при нежиті

Втрата нюху при нежитіЗдатність ідентифікації предметів не тільки за зовнішнім виглядом або смаком, але і за запахом робить життя людини більш яскравим і насиченим, значною мірою від нюху залежить також і його смакове сприйняття.

Буває так, що здатність сприйняття запахів знижується або втрачається повністю. Однією з найбільш часто зустрічаються причин втрати нюху або аносмії є нежить. У його основі лежить механізм нервово-рефлекторної реакції організму на різні чинники, що призводять до захворювання дихальних шляхів, в результаті якого відбувається процес запалення слизової оболонки носових пазух.

Втрата нюху при нежиті: причини

Ситуація, коли відбувається втрата нюху при нежиті, характеризується головним чином тим, що запалення відбувається через підвищення активності умовно-патогенних мікроорганізмів або вірусів. У таких випадках захворювання схильні слизові оболонки в пазухах розташованих з обох сторін носа. Що виникає в результаті набряклість перекриває канали, що ведуть до спеціальних рецепторів, що відповідають за нюх, що і виробляє до втрати сприйняття запахів. У більшості випадків така втрата має оборотні наслідки.

{LikeAndRead}

Частіше за інших виникають вірусні інфекції, а такі як грип можуть вражати клітини самих рецепторів, тому втрата нюху при нежиті, викликана вірусною інфекцією, може носити більш затяжний характер і вимагає певного лікування.

Втрата нюху при нежиті: лікування

В основному медикаментозні методи лікування захворювань носоглотки дозволяють досить швидко зняти набряклість слизової і відновити діяльність нюхових рецепторів. Однак під час хронічного перебігу втрата нюху при нежиті може перейти в таку стадію, коли поразка клітин нюхових рецепторів у деяких випадках може мати незворотні наслідки.

Своєчасне звернення за кваліфікованою медичною допомогою може значно скоротити час відновлення такої важливої для організму функції як сприйняття запахів, а також уникнути небажаних наслідків, які можуть виникнути тоді, коли відбувається втрата нюху при нежиті.

Існує велика кількість методів лікування і профілактики, спрямованих на відновлення функції сприйняття запахів, як у класичній, так і народній медицині. При цьому слід пам'ятати, що в кожному разі застосування медичних препаратів, а також інших методик має бути обов'язково узгоджене з профільним фахівцем.

{/LikeAndRead}