Краплі від нежитю при вагітності

Краплі від нежитю при вагітностіВагітність - радісний і одночасно непростий етап у житті кожної жінки. Організм знаходиться в стресовому стані, що виражається токсикозом, болями в попереку, нежиттю і іншими дрібними неприємностями. Особливо важко переноситься закладеність носа на пізніх термінах, тривалий нежить у вагітної може призвести до гіпоксії плоду і інших ускладнень.

Краплі від нежитю при вагітності - які дозволені?

Лікування нежиті залежить від його походження: алергічний, простудний і так званий «риніт вагітних» (пов'язаний з гормональною перебудовою організму). Перерахуємо ряд медикаментів, дозволених до застосування майбутнім мамам:

  1. Сольові розчини, приготовані самостійно або краплі промислового виробництва («Аквамаріс», «Аквалор», «Мерімер» та інші). Основу всіх препаратів становить морська вода, збагачена мінералами. Застосовують їх для промивання носа і полегшення дихання. Краплі від нежитю при вагітності на основі розчину морської солі абсолютно нешкідливі, термін лікування ними не обмежений. Можуть використовуватися при всіх видах нежиті.
  2. При нежиті, причина якого застуда, доктор може прописати препарат на натуральній основі. Найбільш поширений «Піносол» - краплі, до складу яких включені масла евкаліпта, м'яти і сосни, а також рослинні екстракти і вітаміни. Такий склад сприяють усуненню нежиті, а також благотворно впливає на слизову оболонку носа. Однак кошти від нежиті на основі природних компонентів можуть володіти побічними ефектами, викликати алергічні реакції і термін лікування ними обмежений. Перед використанням даного типу ліків необхідно порадитися з лікарем.
  3. Можна спробувати гомеопатичні засоби Еуфорбіум композитум або подібний за дії рінітол ЕДАС-131. Такі краплі від нежиті при вагітності не завдадуть шкоди, а й можуть виявитися абсолютно марними. Застосовуються при лікуванні всіх видів нежиті.
  4. Сік каланхое - часто використовується майбутніми мамами для позбавлення від закладеності носа. Виготовляють із зеленого листя і стебла однойменного рослини. Відноситься до засобів народної медицини, лікує всілякі типи нежитю, перед застосуванням потрібна консультація лікаря.

Небезпечні і заборонені препарати в період вагітності

Ефективними, але небезпечними і шкідливими для малюка є судинозвужувальні краплі. Тільки у випадку крайньої необхідності вагітним виписують краплі на основі ксилометазоліну, нафазолина і засоби з антигістамінними складовими. Категорично заборонені препарати, що містять оксиметазолин. Краплі від нежитю при вагітності, як і будь-який інший медикамент, слід використовувати тільки після встановлення діагнозу і за рекомендацією лікаря.

{LikeAndRead}

{/LikeAndRead}