Як лікувати хронічний нежить

Як лікувати хронічний нежитьПриємно навесні вийти на вулицю і вдихнути життя на повні груди. Але є група людей, які зробити це не зможуть, адже вдихнути небудь для них - дія за гранню фантастики. І не дивно, з постійним ринітом складно відчути всі принади життя. У цьому випадку підійде тільки одна порада - звернутися до лікаря, який підкаже, як лікувати хронічний нежить.

Причини хронічного нежитю

Важливо в такому випадку з'ясувати суть проблеми. Хронічна закладеність носа може бути в результаті наступних причин:

  • дефекти носової перегородки
  • поліпи
  • гранулематозні ураження слизової порожнини носа (наприклад, як при туберкульозі, сифілісі)
  • пухлини, які локалізуються в носовій порожнині ззаду (в носоглоткові просторі)
  • у дітей можуть бути збільшені аденоїди
  • алергічний або вазомоторний риніт

Як лікувати хронічний нежить?

Відповідь проста, розібравшись в причині, необхідно її усунути. Якщо був поставлений діагноз поліпи, пухлина або викривлення перегородки, то в даній ситуації врятує тільки операція.

{LikeAndRead}

Як лікувати хронічний нежить у разі специфічних захворювань, таких як туберкульоз або сифіліс? У першому випадку оториноларинголог діє спільно з фтизіатром, призначаються додатково довгими курсами протитуберкульозні препарати. У другому допомагає венеролог, застосовуються антибіотики, частіше це пеніциліни.

Біч 21века - алергії у всіх проявах. Орган нюху не став винятком. Алергічний риніт носить або сезонний характер (якщо причина в пилку, наприклад) або триває цілий рік (побутові алергени). Хворих постійно турбує свербіж і закладеність носа, чхання. Ідентифікація алергену відбувається за допомогою шкірних тестів. Він повинен бути повністю усунутий з ужитку людини, додатково призначаються системно і місцево антигістамінні препарати (піпольфен, супрастин, цетиризин) і фізіопроцедури.

Вазомоторний риніт схожий з попереднім у своїх проявах, але відрізняється причиною, він виникає під впливом неспецифічних подразників: охолодження, психогенний фактор, підвищена вологість. З'ясувати алерген часом буває важко.

Як лікувати хронічний нежить не знаючи причини?

Тут допомагає метод виключення. А ефективними будуть лікарський електрофорез з Іпратропіум або назальний спрей з ним, закопування протарголу. У самому крайньому випадку закладеність носа усувається припіканням нижньої носової раковини або зменшенням її об'єму хірургічним шляхом.

{/LikeAndRead}