Як лікувати нежить у немовляти

Як лікувати нежить у немовлятиДуже часто багатьох батьків лякає таке неприємне хворобливий стан їхнього малюка як нежить. Для більш старших дітей і дорослих ця хвороба не становить особливої небезпеки. Але що стосується немовляти, то в даному випадку слід враховувати його анатомічні особливості.

Зокрема, носові ходи у немовлят вузькі і короткі, тому набряки слизової досить сильно ускладнюють дихання. А це в свою чергу призводить до порушення сну і поганого апетиту, а значить, і в цілому дитина буде неспокійним і примхливим.

З чого ж почати?

Найголовніше в цей час уважно спостерігати за станом малюка і звільняти носові ходи від виділень. Так як лікувати нежить у немовляти доводиться по-іншому, ніж у дитини старшого віку, необхідно знати, що не слід застосовувати судинозвужувальних крапель малюкам у віці до 6 місяців.

{LikeAndRead}

Це може завдати шкоди не тільки ніжною слизової носика, але також і всьому організму дитинку, бо дуже швидко такі препарати всмоктуються в кров. Тоді неспокійна мама може задаватися питанням: як лікувати нежить у немовляти? Для початку краще скористатися розчином солі з содою (на склянку води береться 1/2 чайної ложки морської солі і 1/2 чайної ложки соди). Необхідно закопувати в кожну ніздрю кілька крапельок розчину, а потім відсмоктувати. Для цього краще скористатися спринцівкою № 1. Також в аптеках є вже готові препарати. Такі як Аквалор, Аквамаріс та інші. Ці розчини дуже добре очищають ніс і полегшують дихання.

Тепер детальніше про те, як лікувати нежить у немовляти

Отже, носик очищений. Можна використовувати грудне молоко з теплим фізіологічним розчином (береться пропорція 1:1). Цю суміш можна не боячись закопувати по 10-15 крапель. Також можна капати в ніс відвар ромашки.

З великим успіхом застосовується для лікування грудних дітей лактоглобулин. Він має протизапальну, імуномодулюючу, а також бактерицидну властивість. Його потрібно розводити в пропорції 1:10 з кип'яченою водою і капати по 2 краплі до 6 разів на день.

Дуже добре себе зарекомендував народний рецепт цибулевих крапель, для цього береться 1 крапля соку і 5 крапель олії. Капати по 1-2 крапельки. Але спочатку краще такі краплі перевірити на собі, якщо є печіння, то додати ще масла.

Отже, тепер, коли ми визначилися з тим, як лікувати нежить у немовляти, слід не забувати, що при такому хворобливому стані малюка необхідно полегшити йому дієту. Не вводити прикорм, частіше прикладати до грудей. А найголовніше, не передавати йому свої хвилювання і тривоги.

{/LikeAndRead}