Рожевий лишай на обличчі

Рожевий лишай на обличчіЛишай - запальне захворювання шкірних покривів, що характеризується порушенням її пігментації, має кілька різновидів з досить схожими проявами. Рожевий лишай або лишай Жибера одна з форм прояву цього підступної недуги, найчастіше проявляється на тлі зниження імунітету. Причини виникнення захворювання ще остаточно не вивчені, відзначається лише можливість його зв'язку з вірусом герпесу.

Причини і симптоми рожевого лишаю

На початку захворювання висипання локалізуються на грудях, потім поширюються на живіт, стегна, плечі і пахові складки. Окремі плями зустрічаються і на обличчі, але переважно в дитячому віці. Рожевий лишай на обличчі може виникнути після перенесених грипу чи ГРВІ, в результаті алергічних реакцій або сильного переохолодження організму. Тому його і зараховують до інфекційно-алергічних захворювань. Захворіти може абсолютно будь-яка людина, причини можуть бути самі різні і, не дивлячись на, здавалося б, схожі ознаки, лікування жебрати індивідуально в кожному конкретному випадку.

{LikeAndRead}

Рожевий лишай на обличчі, як правило, супроводжується висипаннями, що мають менш інтенсивне забарвлення, ніж на інших ділянках тіла, найчастіше блідо-рожевими і рясно лущаться, ускладнюється свербінням і палінням. Може супроводжувати загальним нездужанням, незначним підвищенням температури, збільшенням лімфатичних вузлів.

Розпізнати рожевий лишай на обличчі досить просто навіть візуально. Спочатку з'являються перші осередки у вигляді досить великих овальних або округлих плям з полущені центром і невеликий набряклістю по краях в нижній частині щік. А вже через кілька днів множинні дрібні плями з'являються і на інших ділянках обличчя, які при активному перебігу захворювання можуть зливатися, утворюючи велику площу ураження.

Як лікувати рожевий лишай на обличчі

Яких то певних ліків для лікування рожевого лишаю не існує. Сильний свербіж допоможуть зняти антигістамінні засоби. Бляшки можна змащувати водної бовтанку, обліпиховою або персиковим маслом. Можуть бути рекомендовані фізіотерапевтичні процедури. Необхідно так само дотримуватися ряду простих правил: обмежити час перебування на сонці, виключити з раціону шоколад, цитрусові, яйця і червоні фрукти, копченості та соління.

Якщо хвороба супроводжується підвищенням температури, призначають антибіотики та препарати кальцію. При важкому перебігу для полегшення запального процесу призначають кортикостероїдні мазі.

Тривалість захворювання зазвичай не перевищує восьми тижнів, після чого бляшки мимовільно зникають, не залишаючи слідів. При більш тривалому його течії потрібні вже додаткові дослідження, з метою виключити більш серйозні хвороби, в тому числі і псоріаз.

{/LikeAndRead}