Оперізуючий лишай у дітей

Оперізуючий лишай у дітейОперізуючий лишай у дітей - це захворювання, пов'язане з одноразовою або періодичної активацією вірусу вітряної віспи в організмі. Діти, які перенесли вітрянку, стають носіями зазначеного вірусу, який в латентній стадії концентрується часто в спинному мозку.

З якої причини виникає і як передається оперізуючий лишай у дітей?

Активацію вірусу вітряної віспи стимулює зниження захисних сил організму зважаючи несвоєчасно пролікованих гострих респіраторних захворювань, сезонного авітамінозу, а також загострення наявних хронічних захворювань. Також джерелом хвороботворного вірусу стають діти, уражені вітряну віспу або оперізувальний герпес, який з легкістю передається по повітрю і через предмети побуту.

{LikeAndRead}

Яка симптоматика оперізувального лишаю?

Оперізуючий лишай у дітей дає свій прояв з перших годин інфікування. До найбільш явним симптомів відносяться загальне нездужання, підвищена температура тіла, нудота, на ураженій ділянці тіла з'являються відчуття поколювання, болю і свербіння. Через кілька днів на шкірі, частіше в одному-двох топічних місцях, з'являється почервоніння і набряк, на тлі якого утворюються бульбашки з серозної рідиною. Протягом тижня інфекційні освіти підсихають, і на їх поверхні утворюється корочка, однак при тяжкому перебігу хвороби не виключено утворення виразок і ерозій.

Як здійснюється лікування оперізувального лишаю?

Звертаємо особливу увагу на той факт, що лікування герпесної інфекції, що виявляється у вигляді оперізуючого лишаю, варто виробляти в перші три доби від появи перших симптомів і продовжувати протягом тижня.

Основним противірусним препаратом на сьогоднішній день є ацикловір. Своєчасний початок прийому медикаменту значно скорочує тривалість інфікування, сприяє заглушених больового синдрому і попереджає розвиток можливих негативних наслідків.

Одночасно з противірусними засобами призначаються місцеві мазі і пудри, знеболюючі засоби та фізіотерапія.

Оперізуючий лишай у дітей лікує тільки лікар після проведення обов'язкових лабораторних досліджень та постановки однозначного діагнозу. Самолікування категорично виключається.

У комплексній терапії за рекомендацією лікаря можна вдатися до деяких засобів народної медицини для полегшення перебігу захворювання. Корисно купати дитину в підсоленій або сірчаної воді, змащувати уражену ділянку шкіри олією чайного дерева та мигдалю, соком лопуха, відваром цілющих трав: мати-й-мачухи, календули, звіробою, чистотілу, солодки і пустирника.

Оперізуючий лишай у дітей може стати причиною розвитку хронічних вогнищ інфекції, важких уражень внутрішніх органів та їх систем. При перших же симптомах недуги негайно зверніться до лікаря для постановки діагнозу і призначення своєчасної та ефективної терапії.

{/LikeAndRead}