Лишай у людини на голові

Лишай у людини на головіРізні захворювання, що протікають з утворенням дрібних вузликів або запальних плям (папул) на шкірних покривах, мають загальну назву лишай. Існує кілька видів лишаю, які розрізняються збудником захворювання (грибок або вірус) і локалізацією на тілі людини.

Лишай у людини на голові, збудники і симптоми

Захворювання, при якому під дією грибів тріхофітонамі уражається волосяний покрив, називається стригучий лишай. Такий вид позбавляючи може передаватися від тварин до людини, а також від людини до людини.

У хворого на тілі та голові з'являються плями червоного або яскраво рожевого кольору, з нерівними краями і опуклим обідком, вечорами можливий сильний свербіж.

Приблизно через тиждень вогнища починають лущитися і бліднути. У місцях появи позбавляючи на голові обламуються волосся (1-3 мм від кореня) і утворюється лисина.

{LikeAndRead}

Страждають стригучий лишай найчастіше діти і люди з підірваним імунітетом. Зараження відбувається при тривалому за часом і тісному контакті, загальному користуванні гребінців і головних уборів, в основному в дитячих організованих колективах.

Також лишай у людини на голові може бути викликаний грибком мікроспорум каніс, який мешкає в шерсті собак, а частіше кішок. Називається таке захворювання мікроспорія, протікає з утворенням на голові декількох плям, в межах яких волосся руйнуються (6-7 мм від кореня).

Плями мають світло-рожевий колір і лущаться в центрі. Вогнища з'являються не тільки на голові, але і на інших частинах тіла (шия, обличчя, руки і ноги), розмір плям різний. Заражаються даним захворюванням в основному діти при контакті з бездомними та хворими кішками.

Методика лікування мікроспорія і стригучого позбавляючи

Якщо лишай у людини на голові діагностований, то починається лікування. Перше, що потрібно зробити - ізолювати хворого, можлива госпіталізація. Лікуванню передує видалення волосся на голові, далі ця процедура повторюється щотижня. Кожен день, в ранкові години вогнища ураження змащують розчином йоду, а ввечері спеціальною маззю. Оскільки захворювання ініціюється грибками, то призначаються оральні протигрибкові препарати, а також засоби для підвищення імунітету. Як правило, повне лікування відбувається через два тижні, залежно від загального стану здоров'я хворого. Негативний зішкріб на грибки і відсутність ознак захворювання говорять про повне одужання.

Лишай у людини на голові може призвести до серйозних наслідків, тому при початкових ознаках захворювання не відкладайте візит до дерматолога. В цілях профілактики позбавляючи не підпускайте дітей до хворих тварин і регулярно водите домашнього улюбленця до ветеринара. Також у кожного в родині повинні бути індивідуальні засоби гігієни і, бажано, посуд.

{/LikeAndRead}