Лишай на голові у дитини

Лишай на голові у дитиниЛишай - заразна хвороба шкіри людини і тварин. Збудник захворювання - гриби. Потрапляючи на шкіру голови, вони викликають запалення, волосся обламуються і випадають на ураженій ділянці голови. У хворого з'являється лисина. Така форма грибкових захворювань волосистої частини голови отримала назву «стригучий лишай».

Патогенні гриби активно ростуть і розмножуються в навколишньому середовищі, так як дуже стійкі до її чинникам. Уражені лусочки шкіри і волосся потрапляють на речі хворої людини і інфікують їх.

Лишай на голові у дитини

Лишай на голові у дитини виникає при контакті з хворими тваринами, частіше бездомними кішками та собаками. Зазвичай це трапляється влітку і восени, коли з'являються на світ кошенята і щенята.

{LikeAndRead}

Захворювання має тривалий інкубаційний період - кілька тижнів і навіть місяців від контакту з хворим. На шкірі волосистої частини голови з'являються округлі червоні плями, які поступово покриваються лусочками. Зона запалення має піднятий край.

Лишай на голові у дитини має слабо виражену симптоматику. Скарг практично ніяких немає. Мати може виявити захворювання раптово під час розчісування волосся дитини. Легкий свербіж і зовнішні прояви характерні для цього виду лишаю.

Існує ще одна форма лишаю, яка розвивається при зараженні від сільськогосподарських тварин. Це важке гнійне запалення. Починається гостро з симптомів загальної інтоксикації, потім з'являються бляшки і покриваються гнійниками, корочками.

Лишай на голові у дитини має негативні наслідки у вигляді випадіння волосся, рубців на місці гнійних форм лишаю. Тим більше проблематично те, що волосся на уражених місцях не виростають.

Лікування та профілактика стригучого позбавляючи

При лишаї потрібне тривале лікування протягом декількох місяців. Призначають протигрибкові мазі. Самолікування може призвести до розвитку ускладнень.

Лишай на голові у дитини вимагає особливих профілактичних заходів. Перш за все, заборонити контакти дітей і необстежених, бездомних тварин, домашніх тварин не випускати без контролю на вулицю, після їх тривалої відсутності слід звернутися до ветеринара. При підозрі на грибкове захворювання шкіри слід негайно звернутися до фахівця-дерматолога.

З профілактичною метою необхідно користуватися тільки своїми предметами особистої гігієни, що не приміряти чужі речі і головні убори, мити руки після кожного контакту з тваринами.

{/LikeAndRead}