Червоний плоский лишай у людини

Червоний плоский лишай у людиниЧервоний плоский лишай у людини є дерматологічної хворобою. Вона характеризується різноманітними висипаннями на шкірному покриві і слизових оболонках. Найчастіше пошкоджується слизова оболонка рота і облямівка губ. Так само уражаються передпліччя, м'язові западини, статеві органи, нижня частина живота і стегна. Захворювання є хронічним.

Основа розвитку захворювання пов'язана з порушеннями функцій імуно-метаболічних процесів, які викликають неприродну реакцію тканин під дією провокуючих чинників різного характеру. Захворювання протікає на тлі гіпертонічної хвороби, неврозів, порушеннях нервової системи і хронічних захворюваннях шлунка і кишечника. Загострення у розвитку хвороби можуть бути викликані травмами слизових оболонок - гальванізм, що не якісні протези, загострені краї зубів, різці.

{LikeAndRead}

Зовнішня симптоматика хвороби

Червоний плоский лишай у людини має такі зовнішні ознаки - характерна одноформенная висип на кінцівках, тулубі та слизових оболонках, що супроводжується сильним свербінням пошкоджених місць, іноді і всього тіла. Поверхня пошкодженої ділянки шкіри покрита лусочками і шорстка. Папули невеликі і гладкі, червоного насиченого кольору. При більш затяжний формі бляшки стають фіолетового або бурого кольору. Папули розташовані розсіяно, можливо злиття в невеликі бляшки у формі кільця.

Червоний плоский лишай у людини зустрічається в наступних формах

  • типова або проста,
  • экссудативногиперемическая,
  • ерозівноязвенние,
  • бульозна,
  • гіперкератотіческая.

Найбільш поширеною є типова форма, яка локалізується на слизових оболонках - рот, язик, ясна. Супроводжується шорсткістю, печінням, сухістю і стягнути.

Інші форми зустрічаються рідше і супроводжуються більш сильними больовими відчуттями і поразкою більшої кількості поверхні шкіри.

Червоний плоский лишай у людини - діагностика і способи лікування

При своєчасному діагностуванні захворювання досить швидко піддається лікуванню. Лікування строго індивідуальне і залежить від форми захворювання. Застосовуються комплексні методи та системи заходів з ліквідації вогнищ інфекції, призначають медикаментозне лікування, що включає антибіотики і транквілізатори. Зовнішньо використовуються мазі і креми, що знімають свербіж і запалення. Крім медикаментозного лікування можливе лікування народними методами. Корисна фітотерапія.

{/LikeAndRead}