Червоний плоский лишай порожнини рота

Червоний плоский лишай порожнини ротаЧервоний плоский лишай порожнини рота - це захворювання зустрічається не рідко, воно супроводжується гнійними виразками на слизовій порожнини рота, також не рідкісні прояви на шкірі. Захворювання червоний плоский лишай порожнини рота виявлено після впливу на організм потенційних алергенів (барвники, лікарські препарати, хімічні субстанції). Симптоми даного захворювання значно посилюються при стресі. Червоний плоский лишай порожнини рота зустрічається зазвичай в середньому віці. Певні лікарські препарати і хімічні речовини можуть викликати розвиток цієї недуги, включають: золото, миш'як, антибіотики, діуретики хлоротіазид, фенотіазін і багато інших.

Червоний плоский лишай порожнини рота: лікування

Головна мета лікування - це зменшити виражені симптоми і прискорити загоєння поразок слизової порожнини рота. Антигістамінні препарати зменшують дискомфорт. Регулярна обробка уражених ділянок лідокаїном викличе тимчасове оніміння м'яких тканин, а також допоможе полегшити прийом їжі. Ще для зняття запалених процесів і придушення імунної системи зазвичай медиками призначаються кортикостероїди. Препарати кортикостероїди застосовують у вигляді ін'єкцій безпосередньо в осередок ураження. Також застосування вітаміну А та інших протисвербіжну мазей допоможе зменшити свербіж і запалення, а також прискорить загоєння.

{LikeAndRead}

Захворювання червоний плоский лишай порожнини рота має доброякісний перебіг, і зазвичай хворий виліковується протягом 18-ти місяців. Цей різновид позбавляючи може спровокувати розвиток епітеліальних ракових клітин.

Можливі ускладнення

  • Виразки слизової оболонки рота довго не гояться. Існує небезпека переродження в рак слизової порожнини рота;
  • Поява виразок на ступнях і долонях;
  • Рецидиви при ураженні слизової порожнини рота;
  • Рак шкіри.

Причини виникнення

Головна причина появи на слизовій порожнини рота даного виду позбавляючи лежить в порушенні імунітету і вплив провокуючих факторів (стрес, різні травми - механічні, хімічні, лікарські; гормональні порушення), ще червоний плоский лишай порожнини рота може виникнути з причини: інфекції, захворювань внутрішніх органів , лікарських або хімічних речовин побутового та професійного характеру. Можлива спадкова схильність до червоного плоского лишаю, хворіють частіше родичі другого і третього покоління.

{/LikeAndRead}