Червоний лишай у людини

Червоний лишай у людиниПричини і симптоми захворювання

Червоний лишай у людини вперше був описаний в 1869 р. Вілсоном. Дане захворювання є хронічним, до того ж причини виникнення захворювання до цих пір точно не встановлені. Вчені розділилися в думках щодо цього: це і імуноалергічна (найбільш поширена), і спадкова, і вірусна причина, і неврогенна, і інтоксикаційна.

Імуноалергічна причина виникнення цього виду позбавляючи заслуговує найбільшої уваги, адже існує ряд робіт різних авторів, що показує, що під час протікання хвороби знижується кількість Т-клітин у крові, також знижується активність залишилися Т-клітин.

Червоний лишай у людини проявляється у вигляді мономорфной висипки лілуватого або малинового відтінків. Такий лишай має вигляд папул з полігональним контуром, розмір може змінюватись - від дрібного зерна до розміру великої сочевиці.

{LikeAndRead}

Як правило, вогнища хвороби вражають згинальні поверхні передпліч (лікті, зап'ястя), також червоний лишай можна виявити на внутрішніх сторонах стегон, на гомілках, на тулубі в цілому.

Хвороба рідко зачіпає область голови, підошов і долонь, іноді червоний лишай може вражати слизову рота.

Крім характерного висипу, що вже є явною ознакою хвороби, ще один симптом даного захворювання - свербіж, що виявляється в сильною або слабкою ступеня.

Червоний лишай у людини: види

Існує 6 різновидів червоного лишаю:

  • ерозивно-виразковий вид захворювання (вражає слизову);
  • бородовчатая або гіпертрофічна форма захворювання;
  • моніліформная форма;
  • періфоллікулярную або загострена форма;
  • бульбашкова або пемфігоїдна форма перебігу лишаю;
  • склеротична форма червоного лишаю.

Червоний лишай у людини в бородавчастої формі зустрічається вкрай рідко. Вогнища захворювання в даному випадку розташовуються найчастіше на гомілках, на висипки присутні бородавчасті нарости. Даний вид захворювання дуже складно піддається лікуванню.

Склеротична форма червоного лишаю також рідкісна і має ряд наслідків: освіта келоідободобних утворень або ж можлива атрофія ділянки шкіри, схильної висипки.

Моніліформная різновид протікання хвороби характеризується наявністю холмообразних великих папул, розташованих в ряд - лінійно.

При загостреному формі червоного лишаю вогнища захворювання - волосяний покрив голови, висип в даному випадку видозмінюється в невеликі шипи, після загоєння на шкірі голови залишаються рубці і шрами.

Найбільш рідко зустрічається формою захворювання вважається бульбашкова. Для цього виду позбавляючи характерне утворення пухирів, наповнених рідиною (іноді з домішкою крові).

Червоний лишай у людини при ерозивно-виразковій формі характеризується наявністю болючих, довго гояться ерозій в порожнині рота.

{/LikeAndRead}