Як лікувати кольоровий лишай

Як лікувати кольоровий лишайКольоровий лишай відноситься до тієї групи захворювань шкіри, збудником яких є грибок. Він проявляється за допомогою великої кількості злегка лущаться плям в області шиї, на плечах і тулуб.

Прояви захворювання посилюються в умовах високої температури і посиленою вологості повітря. Таким чином, симптоми найбільш виражені в літній період.

Слід зазначити, що плями, які періодично виявляються під впливом сонячних променів, стають світлими, а ті, що «ховаються» під одягом - червоні або коричневі.

Захворювання викликає свербіж досить рідко. Для діагностики та отримання рекомендацій про те, як лікувати кольоровий лишай слід звертатися до лікаря-дерматолога. Однак для даного захворювання характерні рецидиви, оскільки його збудник мешкає в роговому шарі шкіри більшості людей.

{LikeAndRead}

Прості поради як лікувати кольоровий лишай

Для того щоб захистити себе від виникнення «кольорового» грибкового захворювання, необхідно частіше робити прибирання в квартирі і дотримуватися правил гігієни.

Якщо в будинку з'явився хворий з таким діагнозом, у нього має бути свій рушник і постільну білизну, які разом з одягом слід при пранні піддавати обробці високою температурою і обов'язково гладити праскою з обох сторін. Цілком можливо заразитися через предмети загального користування.

При виникненні кольорового лишаю рекомендується використання спеціальних шампунів, виготовлених на основі сульфіду селену. Його наносять на уражені ділянки перед сном протягом 3-4 днів.

Асортимент ефективних протигрибкових препаратів досить широкий. Змазування неприємних лишайним плям міконазолом або розчином клотримазолу протягом двох тижнів надовго позбавить від питання, як лікувати кольоровий лишай. Зараз стали з'являтися більш зручні в застосуванні препарати у вигляді спрею.

Оскільки кольоровий лишай відноситься до тих захворювань, які можуть давати рецидив, рекомендується з метою профілактики використовувати шампуні, що містять кетоконазол, особливо в літній період.

Народна медицина також має власні способи, як лікувати кольоровий лишай. Один з них - це просте загартовування або обливання підкисленою водою. Змішавши дьоготь з вершковим маслом в рівних пропорціях, виходить дієва мазь проти плям кольорового лишаю. Її необхідно прикладати до уражених місць на ніч.

{/LikeAndRead}