Як лікувати червоний плоский лишай

Як лікувати червоний плоский лишайЗовні червоний плоский лишай нагадує псоріаз, але має більше вірусну, токсичну або інфекційну породу захворювання, вважається одним з видів дерматозів.

Причини виникнення захворювання на сьогоднішній день ще до кінця не визначені. Нерідко недуга є супутнім захворюванням при патологіях внутрішніх органів, судинної системи, цукровому діабеті.

Може виникнути при гормональних порушеннях, після прийому ряду лікарських препаратів, при тривалому і негативному впливі алергенів.

Загострення недуги можуть спровокувати стреси, інфекційні захворювання, травми слизових оболонок. Не варто відкидати і генетичну схильність.

Зустрічається червоний плоский лишай переважно у пацієнтів після 40 років, але може вражати й інші вікові групи. Протікає захворювання тривало і досить часто переходить в хронічну форму. Лікувати його необхідно лише комплексно з урахуванням всіх супутніх чинників.

{LikeAndRead}

Симптоми і діагностика захворювання

Проявляється захворювання появою вузликів, ерозій і бульбашок на шкірних покривах. Локалізується в області гомілковостопних і променезап'ясткових суглобів, передпліч, часто у роті, на слизових оболонках. Висипання можуть розташовуватися поодиноко або зливатися, приймаючи форму великих бляшок.

При ураженні нігтьових пластин відбувається їх деформація у вигляді канавок або борозенок. Супроводжується дерматоз інтенсивним свербінням і почервонінням.

Постановка діагнозу не викликає особливих складнощів. Так як захворювання має типову клінічну картину. Проводиться лікарем дерматологом. Для уточнення діагнозу може знадобитися біопсія уражених ділянок та консультації вузьких фахівців.

Як лікувати червоний плоский лишай?

Відповідь на це питання може дати тільки кваліфікований фахівець. Сучасні методики, вживані сьогодні для лікування захворювання, в найкоротші терміни дають позитивну динаміку.

Для купірування неврогенних симптомів та свербежу застосовуються антигістамінні і заспокійливі засоби, для нормалізації обмінних процесів призначають вітаміни. Зовнішньо застосовують гормональні та антигістамінні препарати у вигляді мазей.

Широко використовуються при лікуванні дерматозів фізіотерапевтичні процедури і імунопротектор.

Як лікувати червоний плоский лишай порожнини рота

Поразка недугою порожнини рота зустрічається досить часто і заподіює людині масу неприємних відчуттів. Слизова стає сприйнятливою до їжі і її температурі, з'являється дискомфорт неба, язика, ясен і щік. При ураженні ротової порожнини рекомендується прийом протизапальних препаратів, ін'єкції кортикостероїдів, а так само вітамінотерапія.

Як лікувати червоний плоский лишай народними методами

У поєднанні з традиційними методами при лікуванні червоного лишаю активно використовуються і народні засоби. Ефективними вважаються при даному захворюванні: застосування обліпихової олії і тертого буряка у вигляді примочок, обливання холодною водою, зміцнюють імунітет. А так само трав'яні збори з коріння лопуха, календули, шишок хмелю і мазі на основі березового дьогтю.

Успіх при лікуванні захворювань групи дерматозів можливий тільки при комплексному використанні засобів традиційної та народної медицини, під постійним лікарським контролем.

Як лікувати червоний плоский лишай, питання індивідуальне, і його рішення багато в чому залежить від загальної симптоматики і супутніх захворювань пацієнта.

{/LikeAndRead}