Як виглядає стригучий лишай

Як виглядає стригучий лишайСтригучий лишай, відомий як трихофітія - грибкове захворювання, що характеризується розповсюдженням грибків роду трихофітон на шкірних покривах, волоссі та нігтях.

Як виглядає стригучий лишай. Основні види

Залежно від того, як виглядає стригучий лишай, визначаються такі його види:

Хронічний лишай - поширений найчастіше серед жінок, що страждають гіпофункцією статевих залоз. Симптоми захворювання можуть бути виявлені не відразу. Якщо хвороба виникла на голові, то волосся, як правило, стають ламкими біля самої поверхні шкіри. А замість них утворюються короткі уламки, так звані чорні крапки. У хворих спостерігається також лущення та свербіж.

Захворювання може проявлятися і на гладкій шкірі колін, сідниць. На вигляд це червоно-сині плями митних розмірів. Також спостерігається лущення. Якщо ділянка хвороби - нігті, то основні симптоми, які спостерігає хворий, зводяться до потовщення нігтьових пластин і зміни кольору нігтів на неприродно сірий.

{LikeAndRead}

Поверхнева трихофітія. Захворювання передається шляхом використання речей вже зараженої людини. Це може бути гребінець, заколка, мочалка або інші особисті речі хворого. Поверхнева трихофітія проявляється у вигляді яскравих червоних плям на гладкій шкірі, які починають лущитися.

На голові поверхнева трихофітія виражена у вигляді безлічі плям рожевого кольору з каламутними кордонами. При цьому волосся втрачають колишній блиск, стають ламкими, хворобливими на вигляд.

Інфільтративно-нагноительная трихофітія - вид стригучого лишаю, який передається при контакті людини з хворою твариною або при контакті з місцем, де знаходилося тварина. Хвороба починає розвиватися з волосяного покриву, переходячи поступово на шкірний покрив. При цьому шкіра голови покривається кіркою з безліччю гнояться отворів.

Знаючи, як виглядає стригучий лишай у людини, можна краще орієнтуватися в хвороби, виявивши її на ранній стадії, коли лікування максимально щадне.

Лікування

Лікування захворювання залежить від його виду та стадії. На ранній стадії, як правило, лікар-дерматолог призначає протигрибкові зовнішні мазі і в разі необхідності - антибіотик. Якщо захворювання запущене, лікування може затягнутися і включати додаткові препарати.

Варто враховувати, що стригучий лишай може на перших порах не викликати явних симптомів, тому хворий часто зволікає з візитом до лікаря. Коли ж захворювання проявляється в достатній мірі, можуть з'явитися різного роду ускладнення, такі як запалення лімфатичних вузлів, поява гнійничкових інфільтратів і навіть поразка головного мозку. Грунтуючись на тому, як виглядає стригучий лишай, можна визначити його стадію і, відповідно, лікування.

{/LikeAndRead}