Що робити при ларингіті

Що робити при ларингітіЛарингіт - це запалення гортані або, кажучи по-простому, «хворе горло». Тому, що робити при ларингіті, корисно знати кожному.

Ларингіт може виникнути як самостійне захворювання, але частіше буває симптомом інших хвороб, наприклад, ГРВІ.

Розрізняють два типи гострого ларингіту (флегмонозний і катаральний) і хронічний ларингіт.

Причини і симптоми

Найбільш часті причини ларингіту - це переохолодження, перенапруження голосових зв'язок (наприклад, при співі), алергії, бактеріальні інфекції, а також шкідливі звички (вживання алкоголю і куріння).

Ларингіт зазвичай супроводжують:

  • свербіж і першіння в горлі;
  • хриплость голоси або його відсутність;
  • біль при ковтанні;
  • кашель;
  • підвищена температура.

Що робити при ларингіті

Насамперед, не варто зволікати з візитом до лікаря. Тільки лікар зможе правильно диференціювати ларингіт з іншими захворюваннями (фарингіт, ларинготрахеїтом), а також різні форми між собою. У разі алергічного ларингіту до лікаря слід звернутися негайно, так як алергічна реакція може призвести до набряку гортані і задухи.

{LikeAndRead}

Залежно від типу ларингіту, можуть бути призначені антибактеріальні засоби (антибіотики широкого спектру), протикашльові або відхаркувальні препарати, аерозолі, а також фізіотерапія.

Що робити при ларингіті будинку, крім медикаментозного лікування?

Потрібно уникати переохолодження і протягів, не курити під час хвороби і не приймати холодну, занадто гарячу або гостру їжу. Можна вкутувати горло шарфом і намагатися якомога менше розмовляти, навіть пошепки. Повітря в приміщенні повинен бути теплим і вологим.

Народні засоби

Добре пом'якшує подразнення в горлі тепле молоко з медом, відвар ромашки або готові збори для лікування респіраторних захворювань. Парові інгаляції з шавлією, евкаліптом або фітонцидами (хвоя, цибуля, часник) також прискорять процес одужання. Часто використовується відволікаюча терапія: ножні ванни, прикладання сухої гірчиці або гірчичників.

Народні методи лікування можна використовувати лише як допоміжні і не забувати, що багато лікарських рослин, а також мед і гірчиця є сильними алергенами.

При правильному комплексному лікуванні ларингіт не триває довше 7-10 днів і протікає без ускладнень.

Профілактика ларингіту ідентична профілактиці простудних захворювань. Це - вітамінотерапія, прогулянки на свіжому повітрі, повноцінне харчування і регулярні фізичні навантаження.

{/LikeAndRead}