Чим лікувати ларингіт у дорослих

Чим лікувати ларингіт у дорослихДуже зайняті люди простудні захворювання часто переносять «на ногах». Одне з ускладнень після застуди - це ларингіт. Як і чим лікувати ларингіт у дорослих?

Ларингіт може вражати верхні відділи трахеї, таке захворювання називають ларинготрахеїт. Сильне переохолодження, куріння, вдихання холодного повітря ротом сприяє розвитку ларингіту.

Основні симптоми ларингіту

Головні симптоми цієї недуги: повна втрата голосу, хрипота, першіння і сухість у горлі, сильний біль при ковтанні. Також ларингіт супроводжується сухим задушливим кашлем, утрудненням дихання.

При ларингіті слизова гортані змінює колір на яскраво-червоний. У цьому випадку необхідно терміново звернутися до фахівця, який призначить кваліфіковане лікування, і якщо дотримуватися всіх рекомендації лікаря, ларингіт пройде за тиждень. Коли починає сильно боліти горло - це ларингіт, внаслідок чого виникає питання, чим лікувати ларингіт у дорослих?

{LikeAndRead}

Як і чим лікувати ларингіт у дорослих

Рекомендується розмовляти якомога менше, шепіт травмує голосові зв'язки. Також заборонено вживати в їжу гострі страви, приправи, соління, вживати алкоголь, курити - загалом, уникати всього того, що дратує гортань і може заважати лікуванню. Заборонено дихати холодним повітрям на вулиці.

Слід уникати гарячих напоїв - це дуже шкідливо для гортані і може додатково травмувати її. Добре допомагають регулярні полоскання трав'яними відварами (ромашки і шавлії), на шию зігріваючі пов'язки і компреси, гарячі ванни для ніг полегшать страждання.

У лікуванні цієї неприємної недуги допоможуть інгаляції лужно-масляні. Такі інгаляції рекомендується робити з періодичністю в 2-3 години, тривалість 15-30 хвилин. Рекомендується зволожувати повітря в кімнаті хворого.

Лікар може призначити лікарські препарати: протикашльові або антигістамінні. Самолікуванням займатися небезпечно. Гострий ларингіт може перерости в хронічну форму.

Хронічний ларингіт

Як і чим лікувати ларингіт у дорослого в хронічній формі? Ларингіт в хронічній формі у дорослих поступово розвивається як професійна хвороба, наприклад, у співаків або педагогів. При ларингіті в хронічній формі під час розмови гортань дуже швидко стомлюється, і голос швидко стає хрипким, в горлі з'являється відчуття першіння і здавленості.

При запущеному ларингіті в хронічній формі може знадобитися неприємна процедура - припікання слизової гортані спеціальним препаратом нітрату срібла, а може знадобитися і втручання хірурга.

{/LikeAndRead}