Як лікувати ларингіт у дитини

Як лікувати ларингіт у дитиниЗахворювання ларингіт - це запалення гортані, яке призводить до того, що голосові зв'язки втрачають здатність до вібрації, з'являється хриплость в голосі, або він зовсім пропадає. Хоча дане захворювання і не відноситься до небезпечних інфекцій, проте для дітей до року воно загрожує серйозними ускладненнями і наслідками.

Багато батьків, стикаючись з ларингітом в перший раз, не знають, як лікувати ларингіт у дитини. А лікувати його необхідно не просто правильно, а ще й максимально швидко, тому що через особливості в будові носоглотки у маленьких дітей хвороботворні віруси і бактерії надовго не затримуються в носику, а просуваються нижче, у верхні дихальні шляхи, де активно розмножуються і провокують запалення дихальної системи.

{LikeAndRead}

Симптоми ларингіту у дитини

Перші симптоми, які батьки можуть помітити у малюка, це охриплий голос і «гавкаючий» кашель. Крім того необхідно простежити, чи не видає він під час сну нехарактерний раніше присвист при вдиху. Дитина проявляє занепокоєння, постійно плаче і вередує, можливо, невелике підвищення температури тіла, поступово кашель стає частим, гучним і дратівливим гортань. У важких випадках як ускладнення розвивається хвороба - помилковий круп, при цьому запалені голосові зв'язки можуть перекривати дихання малюка, в подібному випадку незнання як лікувати ларингіт у дитини може призвести до задухи.

Як лікувати ларингіт у дитини?

Як тільки у вашого малюка починається напад кашлю, необхідно полегшити відходження мокроти. Для цього є кілька способів, найдієвішим є дихання парою. Напевно, найпростіше, що може зробити кожна мама, це, щільно закривши двері у ванній кімнаті, включити гарячу воду, дуже скоро приміщення наповниться вологими парами. Кілька хвилин, проведених з малюком в приміщенні, помітно полегшать кашель і зроблять напад не таким болючим.

Після цього поверніться з дитиною в кімнату і посадіть його в пастель, краще положення для хворого ларингітом - це напівлежачи на високих подушках. У кімнаті, де постійно перебуває дитина, повинно бути волого і добре провітрено, якщо повітря дуже сухе, закрийте батареї ковдрою і принесіть із ванни пару тазиків з гарячою водою, можна розвісити мокрі рушники.

Все це полегшить дихання малюка. Але, звичайно ж, при цьому необхідно визначитися, як лікувати ларингіт у дитини народними засобами і медикаментами, щоб хвороба відступила швидко і без ускладнень.

Обов'язковим є прийом лікарських засобів, прописаних лікарем. Серед них можуть бути як сиропи, відхаркувальні речовини, так і антибіотики. З народних засобів дуже добре себе зарекомендували трав'яні інгаляції. Досвідчені педіатри часто розповідають, як лікувати ларингіт у дитини в домашніх умовах інгаляціями з ефірним маслом евкаліпта, він має яскраво вираженими бактерицидними властивостями, сприяють виведенню мокротиння з гортані, трахей і бронхів.

{/LikeAndRead}