Як вилікувати ларингіт у дитини

Як вилікувати ларингіт у дитиниНазва хвороби «ларингіт» позначає запалення гортані. Гортань є частиною дихальних шляхів, її продовження - трахея і бронхи. У гортані розташовані голосові зв'язки і хрящ-надгортанник, покритий слизовою оболонкою. Ці структури при сильному запаленні, що супроводжується набряком, можуть перекрити шлях повітрю, що і складає основну небезпеку ларингіту (тим більше що у дітей гортань вже, а тканини - більш піддаються набряку). Щоб цього не сталося, потрібно знати, як вилікувати ларингіт у дитини.

Як запідозрити ларингіт?

Ларингіт проявляється у вигляді хрипів різної вираженості (від ледве чутних до «гармошки» у грудях), осиплости голоси, гавкаючого кашлю. Може підвищуватися температура тіла. Шукати інформацію про те, як вилікувати ларингіт у дитини, потрібно вже на цій стадії.

{LikeAndRead}

Небезпечний стан - гострий стенозуючий ларинготрахеїт (або помилковий круп) - може розвиватися як ускладнення трахеїту. Виникає він зазвичай під ранок (це пов'язано з нервовою регуляцією кровопостачання гортані) у вигляді задишки (почастішання дихання) більше 30 подихів у хвилину. Дихання стає шумним, поверхневим. Для того щоб «проштовхнути» повітря, в роботу включаються м'язи шиї, над ключицями, крила носа, міжреберні м'язи. Якщо кисню не вистачає, блідне, а потім і синіє носогубний трикутник, губи. Вдих іноді проявляється як писк, може бути кашель - своєрідний, гавкаючий.

Як вилікувати ларингіт у дитини?

Якщо немає проявів крупа, лікування можна проводити і вдома, попередньо викликавши дільничного педіатра. Крім антибіотиків і антигістамінних засобів (Феністил, зодак, Еріус, Супрастин) дитині призначать спеціальний охоронний режим: спокій (і голосовий теж), присутність того батька, з яким дитина буде відчувати себе більш спокійно, часте провітрювання приміщення, гіпоалергенна дієта з великою кількістю питва .

Важливим заходом є також відволікаючі процедури, що дозволяють крові відливати від гортані, тим самим зменшуючи її набряк: гірчичники, гарячі ножні ванни. Важливо також робити інгаляції з фізіологічним розчином або хоча б дихати над парою.

Як вилікувати ларингіт у дитини, якщо є прояви стенозу гортані (крупа), порушення дихання:

  1. Заспокоїти дитину, взяти на руки.
  2. Викликати «Швидку», повідомивши, що є порушення дихання.
  3. Відкрити приміщення на провітрювання.
  4. Запам воду в каструлі кип'ятитися для інгаляцій (можна кинути туди пару картоплин).
  5. Піти з дитиною у ванну і, закривши двері, включити гарячу воду, щоб кімната наповнилася пором, яким буде дихати малюк, поки закипить вода.
  6. Дати йому випити Еріус, Супрастин або Феністил у віковому дозуванні.
  7. Дати йому подихати над парою з каструлі.

Замість пунктів 4, 5 і 7 можна скористатися інгалятором, додавши в 2 мл фізрозчину 0,5 мл еуфіліну або преднізолону (дексаметазону або гідрокортизону в тому ж обсязі).

Навіть якщо напад пройшов, коли приїхала «Швидка», найкраще лягти в лікарню хоч на пару днів під спостереження медперсоналу. Це важливіше для життя дитини, ніж деякий дискомфорт в умовах стаціонару.

{/LikeAndRead}