Антибіотики при ларингіті у дітей

Антибіотики при ларингіті у дітейЛарингіт - запалення ділянки верхніх дихальних шляхів під назвою гортань, яка знаходиться між горлом (зверху) і трахеєю (знизу). У гортані розташовуються голосові зв'язки.

Особливість будови гортані у дитини в тому, що тканини її пронизані великою кількістю судин, вони більш пухкі, ніж у дорослої людини. Це означає, що запалення супроводжується більшим, ніж у дорослих, набряком тканин гортані, що може перекрити шлях повітрю з глотки в нижні дихальні шляхи.

Причини ларингіту

Основною причиною ларингіту у дітей можна назвати віруси. На другому місці стоїть алергічна причина, і вже потім - бактерії, грибки, внутрішньоклітинні мікроорганізми (хламідії, мікоплазми). Враховуючи вищесказане, антибіотики при ларингіті у дітей призначаються далеко не завжди, так як вони діють тільки на бактерії, а не на віруси.

{LikeAndRead}

Про те, що у дитини ларингіт, можна здогадатися по сиплости голоси, кашлю, який має гавкаючий відтінок. Температура тіла може підвищуватися, але може залишатися і в межах норми.

Лікування ларингіту

Головні компоненти лікування ларингіту:

Антибіотики при ларингіті у дітей призначаються з обережністю, за показаннями, після загального аналізу крові, який побічно вказує на те, бактеріальна інфекція у дитини або вірусна.

  • Антигістамінні засоби: зодак, Феністил, Еріус;
  • Кошти від кашлю: Ереспал, Лазолван;
  • Відволікаючі засоби: гірчичники на ніжки, зігрівання ніжок в гарячій воді (за умови, що температури немає);
  • Інгаляції з фізіологічним розчином за допомогою компресорного або ультразвукового інгалятора. Можуть підійти і парові інгаляції картопляним лушпинням або травами типу ромашки на той час, поки ви не купите інгалятор;
  • Якщо були призначені антибіотики, застосовується одночасний прийом пробіотиків - лакто-і біфідобактерій (Лактобактерін, Біфідобактерін, Біо-Гайя, Біфілакт-Екстра).

Які антибіотики при ларингіті у дітей застосовуються?

Призначає антибіотик лікар-педіатр. При цьому враховується рівень інтоксикації, зміни в аналізі крові, тривалість захворювання, наявність хронічних хвороб.

Використовуються такі антибіотики при ларингіті у дітей:

  • Захищені антибіотики пеніцилінового ряду: Амоксиклав (Аугментин);
  • Цефалоспорини: у сиропах і таблетках Цефадокс, Цефікс, в уколах Цефотаксим, Цефтриаксон, Фортум;
  • Макроліди: Сумамед (Азітро Сандоз), Макропен, Кларитроміцин.

{/LikeAndRead}