Алергічний ларингіт у дітей

Алергічний ларингіт у дітейЛарингіт - захворювання верхніх дихальних шляхів, тісно пов'язане з особливостями організму. Найбільш характерно для дітей перших 3-х років життя. Гортань ще занадто маленька і в силу недосконалості імунологічних процесів немає її повного захисту від впливу несприятливих факторів. Проявляється недуга утрудненим диханням, гавкаючим кашлем, хрипами. Голос стає хрипким, можливе підвищення температури. А при сильному набряку гортані дитина починає задихатися.

Алергічний ларингіт у дітей

Найчастіше появи ларингіту у дітей сприяють алергени і вірусні інфекції. І якщо захворювання, що має вірусну природу, проявляється швидше на тлі простуди або грипу, то алергічний ларингіт у дітей практично не має ніяких супутніх ознак і може виникнути абсолютно раптово через контакт з пилом або побутовою хімією.

{LikeAndRead}

Спровокувати напад ларингіту може контакт з харчовими алергенами або домашніми тваринами. Розвитку алергічної реакції можуть сприяти домашній пил і сильні різкі запахи (фарби, лаки).

При контакті дитини з алергеном відбувається набряк слизової гортані, з'являється нападоподібний сухий кашель, незручність при ковтанні. Просвіт дихальних шляхів сильно звужується, малюк починає важко зі свистом вдихати повітря. Напад задухи може тривати кілька годин, поступово затихаючи. Як правило, алергічний ларингіт у дітей носить рецидивуючий характер, напади можуть неодноразово повторюватися, особливо в тому випадку, якщо не усунений дратівливий чинник.

Лікування алергічного ларингіту у дітей

Алергічний ларингіт у дітей виявляється частіше вночі, буває гострим або хронічним. Обов'язково вимагає медичного контролю стану дитини з боку лікаря, проте лікування можливо і на дому. Рекомендуються сидячі теплі ванни, рясне пиття - морси або гарячий чай з варенням. Допомагають впоратися з нападом відвари трав і содові інгаляції. Як відволікаючий засіб можна запропонувати гірчичники на ікри. А от від зігріваючих мазей з різким запахом краще відмовитися, так як вони можуть тільки погіршити ситуацію.

Застосування медичних препаратів при ларингіті можливо тільки після консультації з фахівцем. І повинно бути спрямоване на усунення алергічної реакції, зняття запалень і набряків, пом'якшення слизової оболонки гортані, корекцію імунного фону.

Ну і звичайно, необхідно виявити причину появи у дитини алергічного ларингіту, видалити з його ужитку алерген, частіше провітрювати і обов'язково щодня проводити вологе прибирання в приміщенні, де більшу частину часу проводить малюк.

Прогноз у дітей, що страждають алергічним ларингітом, як правило, сприятливий. З віком захворювання повністю зникає, але для того щоб допомогти малюкові впоратися з таким непростим періодом в його житті, слід своєчасно застосовувати профілактичні заходи, спрямовані на захист імунітету від впливу вірусів і алергенів.

{/LikeAndRead}