Чим небезпечна ерозія шийки матки

Чим небезпечна ерозія шийки маткиЩороку жінкам в нашій країні ставлять такий діагноз, як ерозія шийки матки. Але це захворювання до всього іншого ще й «молодіє», зараз його можна зустріти і у зовсім молоденьких дівчаток.

Але чим небезпечна ерозія шийки матки? Для початку потрібно з'ясувати, що ж це таке і як вона проявляється.

Ерозія маткової шийки - це свого роду виразки на поверхні слизової оболонки. Розрізняють два типи ерозії: перший - це та сама ранка, другий тип - це коли над цією ранкою починає рости слизова, і в результаті виходить велика запалення червоного кольору. Другий тип називають ще помилкової ерозією.

І ось те, чим небезпечна ерозія шийки матки другого типу - це те, що вона може перерости в ракову пухлину.

{LikeAndRead}

Причини виникнення захворювання

Основними причинами прийнято вважати родові травми і невдалі аборти, пошкодження під час статевого акту, порушення гормонального фону, вірусні захворювання піхви.

Часто це захворювання ніяк симптоматично не виявляється і жінка про нього дізнається лише після огляду у лікаря-гінеколога. Але іноді, особливо при занедбаності, можуть бути такі симптоми, як білі або кров'янисті виділення з піхви протягом дня або під час сексу.

Також жінки повинні чітко усвідомлювати, чим небезпечна ерозія шийки матки внаслідок її неправильного чи запізнілого лікування. А це може призвести до появи в матці поліпів, до розвитку дисплазії шийки матки і ерітроплакіі.

Уражена ділянка шийки може послужити і воротами для потрапляння всередину різних інфекцій, типу хламідій, кондилом і герпесу.

Дуже шкідливо наявність цього захворювання у вагітних жінок. І бажано, перед тим як планувати вагітність, пройти обстеження у гінеколога на наявність ерозії, і якщо вона буде виявлена, то її потрібно вилікувати.

Чим небезпечна ерозія шийки матки для вагітних?

Імунітет жінки під час вагітності ослаблений, а ерозія може послужити «легкою здобиччю» для інфекцій, які призводять до запальних процесів. І ця інфекція може пошкодити плоду і навіть привести до його загибелі.

На жаль, багато жінок, які дізнаються про такий поставленому діагнозі, думають, що нічого страшного не відбудеться, навіть якщо не лікувати ерозію. Але це абсолютно не так. І від того, наскільки рано розпочато лікування, залежить тривалість цього самого лікування і його ефективність. Не варто все доводити до виникнення більш складної, злоякісної пухлини.

{/LikeAndRead}