Чим небезпечна міома матки

Чим небезпечна міома маткиДля того щоб відповісти на питання, чим небезпечна міома матки, важливо розуміти, що це таке.

Міома (фіброма) матки - це не ракова, а доброякісна пухлина, що розвивається з м'язової та сполучної тканини в якості ущільнення, переважно в порожнині матки, за рідкісним винятком у шийки матки.

Міома матки може носити прогресивний характер. І внаслідок цього доставляти значні незручності представницям слабкої статі.

Ущільнення можуть вимірюватися в міліметрах, а можуть досягати і декількох сантиметрів. У медицині зустрічаються випадки, коли міома досягає дуже великих розмірів. Виходячи з цього, на запитання, чим небезпечна міома матки, можна відповісти - її зростанням. Чим більше і швидше міома росте, тим більше вона доставляє незручностей.

{LikeAndRead}

Симптоми, при яких можна сказати, що міома матки зростає

  • Тривалі і несвоєчасні кров'яні виділення, їх рясність, іноді з присутністю згустків.
  • Анемія, яка виникає на тлі менорагії.
  • Постійні запори і утруднене сечовипускання, так як збільшення розмірів опухали заважає нормальній роботі блізкорасположенних органів.
  • Синдром здавлювання нижньої статевої вени, що супроводжується задишкою і серцебиттям, особливо в положенні лежачи.

Багато хто задається питанням, чим небезпечна міома матки і чи може вона переродиться в злоякісну пухлину. Відповідь на це питання позитивний. Але такі випадки вкрай рідкісні і в основному з'являються від бездіяльності в плані лікування.

Чим небезпечна міома матки, якщо вона протікає з ускладненнями

Тут ось і криється вся підступність і небезпека міоми. Ускладнення при відсутності належного лікування або ж бездіяльності обов'язково проявлять себе в тій чи іншій формі.

Багато жінок спостерігають кровотеча, анемію. У інших виявляється порушення кровопостачання з розвитком некрозу. У багатьох випадках діагностується перекрут ніжки пухлини. А в деяких ситуаціях міома може викликати маткові скорочення, наслідком чого є народження міоматозного вузла через розкриту шийку. Все це супроводжується болями і кровотечею. Ускладнення міоми можуть викликати безпліддя.

Вагітних жінок, які мають таку освіту, так само цікавить, чим небезпечна міома матки при вагітності. Маленькі розміри опухали з відсутністю ускладнень не викликають серйозних проблем. Однак якщо міома росте в порожнину матки, вона часто ускладнює процес росту і розвитку плоду і стає причиною несприятливого результату.

{/LikeAndRead}