Спринцювання ромашкою при ерозії

Спринцювання ромашкою при ерозіїОдним з найпопулярніших методів жіночої гігієни є спринцювання. А гінекологи рекомендують його як одну з допоміжних процедур при лікуванні молочниці, ендометриту, кольпіту, вагініту, ерозії шийки матки та ін Однак спринцювання має і ряд протипоказань.

Дана стаття допоможе вам дізнатися, як слід робити спринцювання ромашкою при ерозії.

Спринцювання ромашкою при ерозії шийки матки

Перш за все, слід пам'ятати про те, що лікування ерозії має обов'язково проводитися з схвалення лікаря-гінеколога. Для лікування великої ерозії застосовуються такі сучасні методи як кріодеструкція (передбачає миттєве вплив рідкого азоту на тканині шийки матки), коагуляція (передбачає припікання уражених вогнищ), діатермокоагуляція (передбачає припікання тканин з використанням струмів великої частоти). При невеликій ерозії лікування пов'язане з використанням таблеток і свічок.

{LikeAndRead}

Спринцювання ромашкою при ерозії - найбільш щадний спосіб, що допомагає прискорити процес загоєння, зняти запалення.

Як же приготувати відвар ромашки для процедури спринцювання?

Лікарі рекомендують наступний рецепт:

  • Ромашку аптечну (2 ст. Л.) Необхідно насипати в каструлю і залити 1 л окропу.
  • Каструлю необхідно накрити кришкою і на 15-20 хв. помістити у водяну баню.
  • 30-40 хв. відвар повинен настоятися. Відвар повинен охолонути до кімнатної температури.

Способи проведення спринцювання при ерозії

Спринцювання ромашкою при ерозії можна проводити одним з трьох способів. Кожна жінка може вибрати найбільш зручний для себе спосіб.

  • Один з найскладніших способів є спринцювання з використанням місткою клізми (кухля Есмарха). Такий спосіб зручніше проводити не в домашніх умовах, а в стаціонарі.
  • Інший спосіб - в положенні лежачи із застосуванням спринцівки. Цю процедуру зручніше робити у ванні. Жінка повинна лягти на дно ванни, закинути ноги на її краю. Розслабтеся і введіть в піхву наконечник груші, наповненою відваром ромашки. Відвар повільно влийте в піхву, щоб він потрапив в канал шийки матки.
  • Спринцювання ромашкою при ерозії можна проводити і в положенні стоячи. Для цього необхідно встати над унітазом, трохи зігнувши ноги в колінах і нахиливши тіло вперед. Наконечник спринцівки слід вводити в піхву дуже акуратно, щоб уникнути пошкодження сечового міхура.

Оскільки спринцювання робить вплив на природну мікрофлору піхви, використовувати дану процедуру необхідно курсом, що не перевищує двох тижнів поспіль. А жінкам, які перебувають на ранніх термінах вагітності, процедура категорично протипоказана.

{/LikeAndRead}