Психологічні причини безпліддя

Психологічні причини безпліддяБезпліддям є відсутність настання вагітності при відкритій статевого життя. Діагноз безпліддя буде поставлений, якщо протягом року парі так і не вдалося зачати дитину. На жаль, з подібною проблемою стикається кожна 3 сімейна пара. Причиною безпліддя можуть бути ендокринні захворювання, запалення сечостатевої системи, гормональні порушення. Але, крім вищеописаного, причиною безпліддя може стати психологічний фактор. Які ж психологічні причини безпліддя?

Чоловік і жінка. Психологічні причини безпліддя кожного

Як правило, психологічний чинник, що призводить до безпліддя, не однаковий між чоловіками і жінками. Наприклад, стати причиною чоловічого безпліддя може наступне:

 • Відповідальність, точніше страх перед відповідальністю стати батьком. Страх не впоратися.
 • Матеріальна залежність. Чоловіки бояться не зуміти повноцінно забезпечити майбутньої дитини. Ці фактори є найбільш поширеними, як психологічні причини безпліддя у чоловіків.
 • Боязнь кардинальних життєвих змін.
 • Невпевненість у можливості стати «хорошим» татом.

Жіночий психологічний «стоп» до зачаття може таїтися в наступному:

{LikeAndRead}

 • Підсвідомих страх родових болів.
 • Страх не впоратися зі статусом «Мама».
 • Страх повністю зануритися в сім'ю, забувши про кар'єру.
 • Не впевненість у майбутньому батька малюка.
 • Надмірна зацикленість на безплідді і відсутності настання вагітності.

Це основні психологічні причини безпліддя серед жінок.

Рішення проблеми

Основним методом лікування подібного безпліддя є психологічний вплив на кожного. У цьому може допомогти кваліфікований фахівець, що працює в даній області. Але можна самостійно постаратися вирішити виниклі проблеми. Наприклад, наступні поради психологів можуть допомогти подолати психологічні причини безпліддя.

 1. Секс - це не спосіб запліднення і зачаття. Тому не варто сприймати близькість, як вирішення проблеми. У «інтимі» необхідно повністю розслабитися, не думати про дні циклу.
 2. Більше уваги, романтики і любові один до одного. Дитина - це плата за любов.
 3. Не варто все тримати в собі. Кращий психологічний помічник - це близька людина. Частіше розмовляйте з партнером на хвилюючі теми.

При максимальному зусиллі будь-яка проблема легко вирішувана, варто тільки захотіти і йти назустріч мети.

{/LikeAndRead}