Харчування при міомі матки

Харчування при міомі маткиМіома матки - це свого роду доброякісна пухлина, що виникла на гладких м'язових тканинах матки, потенційну небезпеку становить для жінок від 30 років. Виникає при порушенні функцій гіпоталамо-гіпофізарної системи і підвищених естрогенів в жирових тканинах, часто через неправильний спосіб життя, рідко перероджуються в рак.

Ознаки, причини і натуральні засоби при міомі матки

Не завжди при такому діагнозі необхідно хірургічне втручання, а щоб зменшити розмір пухлини і болі, потрібні натуральні засоби і правильне і раціональне харчування при міомі матки. Якщо ж причиною появи міоми матки може стати дисбаланс гормонів, то його потрібно вчасно лікувати.

Характерними ознаками міоми є: маткові кровотечі, порушення менструального циклу, затримка або передчасна менструація.

{LikeAndRead}

Порушення менструального циклу, особливо при затримці, можна лікувати відваром квіток лікарської пижма, болі при менструальному циклі - аптечної ромашкою або хмелем звичайним. Якщо менструації передчасні, то допоможе сон-трава.

Маткова кровотеча тягне за собою залізодефіцитну анемію - знижується рівень гемоглобіну в крові. Для поліпшення стану в харчування при міомі матки включають залізовмісні препарати або вітаміни і продукти, що містять залізо: печінка, гречка, гранати, буряк, зелені яблука, в невеликих дозах кагор або навіть хороший коньяк.

Харчування при міомі матки

Дієта при міомі матки складається з скорочення споживання жирів, вуглеводів і збільшенні білкових продуктів, тобто скорочення калорійності продуктів. Без побоювання можна вживати багато фруктів і овочів у різному вигляді, також почати робити фізичну зарядку для зменшення показника рівня естрогену в організмі жінки.

Харчування при міомі матки обов'язково має бути повноцінним і різноманітним, але не калорійним, включати більше 30 різних продуктів на тиждень з безліччю вітамінів і мінералів. Якщо вік жінки близький до клімаксу, міома не болить і не кровоточить, то оперативне втручання їй не знадобиться.

При малорухливому способі життя обмежте надходження надлишку вуглеводів і жирів, особливо тварин. Не переїдайте, вживайте їжу багату клітковиною (овочі та фрукти, близько 400 гр.), Вони нормалізують обмін речовин у вашому організмі. Їжте невеликими порціями - до 6 разів на день.

Що корисно?

Яке ж повинно бути харчування при міомі матки? Висівки, як вівсяні, так і пшеничні знизять холестерин в крові, дадуть енергію і наситять жирними кислотами, посприяють зниженню ваги і виведенню шлаків з організму.

Риба або риб'ячий жир - 3 рази на тиждень, всілякі молочні продукти, бобові, невелика кількість фундука, мигдалю і волоських горіхів, пророслі паростки пшениці, зелений і чорний чай, вітамінні препарати, особливо вітаміни А, С, Е і мінеральні добавки з вмістом заліза , цинку, міді, йоду, селену і магнію.

Що шкідливо?

Ось список продуктів, які особливо небажано включати в харчування при міомі матки: жирне м'ясо, ковбаса, сосиски, вершкове масло, маргарин і здоба.

Пам'ятайте, ваше здоров'я у ваших руках, і вам вирішувати, як почати новий день!

{/LikeAndRead}