Оперативне лікування міоми матки

Оперативне лікування міоми маткиМіома матки є доброякісним новоутворенням, яке зазвичай з'являється внаслідок гормональних порушень, що відбиваються на менструальному циклі, абортів, складних пологів або оперативних втручань в порожнину матки (вискоблювання).

Також на розвиток недуги впливають генетична схильність і нерегулярне статеве життя. Привести до міоми може навіть малорухливий спосіб життя або супутні хвороби, такі як цукровий діабет, високий артеріальний тиск або ожиріння. Пухлина ця вражає 35-40% жіночого населення у віці старше 35-ти років. Але в останні роки почастішали випадки захворюваності серед молодих дівчат. Оперативне лікування міоми матки передбачає хірургічне втручання не у всіх випадках.

Різновиди міоми матки

Міома матки класифікується по знаходженню в структурі порожнини матки. Виділяють кілька різновидів. При субмукозної міомі велика частина новоутворення виступає в порожнину матки, деформуючи її. Субсерозна пухлина розвивається подбрюшінно. Інтерстиціальна (або інтрамуральна) розташовується в товщі стінок матки. У будь-якому випадку оперативне лікування міоми матки необхідно.

{LikeAndRead}

Оперативне лікування міоми матки: його види

Оперативне лікування міоми матки може бути як хірургічним, так і консервативним або комбінованим.

При консервативному лікуванні метою лікарів є зупинка росту пухлини, запобігання можливих ускладнень і зменшення розміру міоми. Це зробити дозволяє застосування гормональних препаратів. Таке лікування показане при наявності ризиків, таких як маленький розмір міоми, протипоказання до хірургічного втручання, міома з субсерозну і інтерстиціальним розташуванням.

На жаль, оперативне лікування міоми матки найчастіше припускає хірургічне втручання. Воно необхідне, якщо міома поєднується з пухлинами яєчників, її розміри перевищують дванадцятий тиждень вагітності, при певному розташуванні міоматозних вузлів, безплідді.

Хірургічне втручання може бути у вигляді щадить лапароскопії, гістерорезектоскопії, передбачається при субмукозної міомі або гістеректомії, яка передбачає ампутацію матки. Одним з нових видів хірургічного лікування міоми є емболізація маткових артерій. Така операція підходить молодим жінкам, які зацікавлені в подальшому зачати дитину.

Для профілактики розвитку міоми матки не забувайте регулярно відвідувати вашого лікуючого лікаря-гінеколога.

{/LikeAndRead}