Чи небезпечна міома матки

Чи небезпечна міома матки          З м'язових волокон і сполучної тканини матки часто розвивається пухлина, іменована міомою матки. В основному, вона характерна для жінок старше 45 років. Однак і молодій дівчині загрожує це захворювання. Всіх їх цікавить питання: чи небезпечна міома матки?

Чи небезпечна міома матки: коротко і точно

Розвиток фібріноми часто буває після менопаузи, рідше до статевого дозрівання. Багато великі дослідники довели, що гормональні порушення впливають на розвиток міоми. Впливає не тільки знижений рівень естрогену, але і підвищений. Але скрізь є винятки: так, міома виникає при нормальному менструальному циклі або в організмі без якихось гормональних порушень. Питання, яке не зовсім вивчений наукою - чи небезпечна міома матки.

{LikeAndRead}

Однак найбільша небезпека - виникнення анемії. Все це пов'язано з головною ознакою фібріноми - рясними менструальними кровотечами. Кількість виділяються клітинок наростає і призводить до зменшення гемоглобіну в крові. У разі ускладнень можлива поява болю. В основному, це відбувається при некрозі вузла або перекручуванні ніжки фібріноми.

Питання, чи небезпечна міома матки також цікавить вагітних жінок.

Вплив фібріноми на вагітність

Міома матки не приносить нічого хорошого в вагітність, адже вона супроводжується загрозою її переривання. Крім цього, вузли фібріноми можуть загрожувати здоров'ю майбутнього малюка: порушується будова і функції плаценти, зменшується надходження кисню і необхідних речовин. Крім цього, вони можуть викликати передчасне відшарування плаценти і сильні кровотечі.

Фактично фібрінома не є небезпечною в період вагітності. Хоча вона росте в цей час разом з маткою. Небезпечною ситуацією є зменшення міоми в цей делікатний період. Воно може призвести до утворення набряків, кровотеч і кіст.

Залежно від розміру вузла буває різний перебіг вагітності. Тому для позитивного результату необхідно уважне спостереження лікуючого лікаря. Найнебезпечніший період - перший триместр. Якщо в цей час міома контактує з плацентою, може статися викидень. Інші триместри вагітності обіцяють загрозу передчасних пологів і деформацію тіла і ваги майбутньої дитини.

Тому перед плануванням вагітності, необхідно діагностувати захворювання. Якщо виявлено фібрінома, лікар повинен з'ясувати, чи небезпечна міома матки.

{/LikeAndRead}