Чи можна завагітніти при ерозії

Чи можна завагітніти при ерозіїПеред тим як відповісти на це питання: чи можна завагітніти при ерозії, необхідно зрозуміти причини захворювання і тяжкість перебігу.

Ерозія шийки матки - дуже поширена проблема, що виникає у тридцяти відсотків жінок.

Основними причинами захворювання є порушення гормонального фону, механічні пошкодження, тривалі запальні захворювання, статеві інфекції.

Діагноз ерозія шийки матки ставить тільки лікар-гінеколог після огляду пацієнтки на кріслі. Додатковим методом дослідження є вивчення ураженої ділянки під мікроскопом з використанням фарбувальних розчинів для виявлення змінених клітин.

В даний час існує достатня кількість способів лікування даного захворювання. Самими щадними серед них вважаються наступні: кроідеструкція, лазерокоагуляция, радіохвильове лікування.

{LikeAndRead}

Чи можна завагітніти при ерозії без попереднього лікування?

Раніше дівчатам, які ще не народжували, чи не припікали ерозію, так як рубці, що утворилися на шийці, могли перешкодити її нормальному розтягуванню під час пологів. Але зараз, з появою нових терапевтичних методик, ситуація докорінно змінилася.

Ерозія шийки матки не перешкоджає настанню вагітності, але може вплинути на процес виношування плоду.

Відповідаючи на запитання: чи можна завагітніти при ерозії, необхідно врахувати її розмір і стан. У деяких випадках зайнятися лікуванням можна відразу після пологів. Жінки неправильно вважають, що будь-яка поразка шийки матки є предраком і що цей стан буде перешкоджати зачаттю дитини.

Вагітність і ерозія

Насправді з ерозією можна спокійно вагітніти, але надалі більш ретельно стежити за станом шийки матки. Відвідувати гінеколога слід один раз на півроку. Необхідно регулярно здавати аналізи на атипові клітини. Дисплазія першого ступеня виявляється тільки за допомогою мазка, а другий і третій - видно на огляді в дзеркалах і потребує спеціального лікування.

Чи можна завагітніти при ерозії після її припікання?

Можна, але тільки у випадку повного виключення онкологічного процесу. Припікання щадним методом не залишить рубців і слідів на слизової шийки матки. Але частіше гінекологи радять жінкам, які планують вагітність, після припікання як мінімум рік не приступати до зачаття дитини.

Ерозію шийки матки не лікують, якщо немає гострого запалення або підозр на передрак.

{/LikeAndRead}