Чи можна вилікувати міому матки

Чи можна вилікувати міому матки         На щастя для нас, людей, що живуть в ХХI столітті, багато хвороб лікуються не тільки хірургічним шляхом, але і консервативним. Не виключенням є і міома матки. На питання, чи можна вилікувати міому матки, можна з упевненістю відповісти - так.

На даний момент є безліч способів для її лікування, починаючи від щадних і закінчуючи хірургічними. В даний час існують навіть ліки, які зменшують розмір міоматозного вузла, але, на жаль, не сприяють його повного розсмоктування. А після припинення прийому препарату міома знову починає збільшуватися. Такий варіант (медикаментозний) в основному застосовується при призначенні операції для зручного її проведення.

Чи можна вилікувати міому матки - варіанти лікування

Консервативні (ендохірургічні)

{LikeAndRead}

  • лапароскопія (метод заснований на проколі передньої черевної порожнини для проведення операції);
  • гістероскопія (заснована на введенні маніпуляційної трубки через піхву і канал шийки матки, в результаті чого відбувається видалення міоматозних вузлів).

Хірургічний (з розрізом на животі)

Багато хто задається питанням, чи можна вилікувати міому матки тільки консервативним методом. Справа в тому, що яким саме способом буде проводитися лікування, визначає безпосередньо доктор. Він у свою чергу керується обстеженням пацієнта, так як вибір лікування залежить від ряду факторів.

Оперативне лікування призначається при наступних показаннях:

  • Міома матки має дуже великі розміри.
  • Міома матки здавлює сусідні органи, викликає болю.
  • Зростання міоми матки відбувається швидкими темпами.
  • Наявність захворювань статевих органів (ендометріоз, пухлина яєчників).
  • Маткова кровотеча, яке супроводжується зниженням гемоглобіну в крові, постійної слабкістю, погіршенням працездатності.
  • Планована вагітність.

Ряд пацієнтів часто цікавляться, чи можна вилікувати міому матки без порізів і шрамів. Так от, відповіддю на це питання може служити новий метод лікування даного захворювання. Його проводять разом судинний ендоваскулярний хірург і гінеколог. Він заснований на проколі стегна і введенні через катетер спеціальної речовини, яка закриває просвіт судин, внаслідок цього в міоматозних вузлах порушується кровообіг, і вони поступово розсмоктуються.

Яким би способом не відбувалося лікування даного захворювання, головне вчасно звернутися до лікаря і пройти своєчасне лікування.

{/LikeAndRead}