Міома на задній стінці матки

Міома на задній стінці маткиМіома - це доброякісна пухлина, яка розвивається з м'язового шару матки і складається з клітин сполучної тканини. Цим захворюванням страждають більше тридцяти відсотків жінок. Найчастіше це вікова група від 35 до 50 років, але в даний час міома стала діагностуватися у жінок більш молодого віку.

Причинами міоми матки є наступні

  • гормональний збій
  • нестабільна і нерегулярне статеве життя
  • систематичне відсутність оргазму
  • часті аборти, вискоблювання, ускладнені пологи
  • спадковість
  • деякі соматичні захворювання, наприклад, стійка гіпертензія, цукровий діабет, патологія щитовидної залози
  • ожиріння.

Клінічна картина

Часто міома на задній стінці матки протікає безсимптомно і виявляється випадково лікарем-гінекологом. Симптоми стають більш вираженими тоді, коли міома досягає великих розмірів. Клінічними проявами міоми є рясні і хворобливі менструації, іноді ациклічні, аж до кровотеч. У свою чергу вони приводять у втраті крові і залізодефіцитної анемії. При зниженому гемоглобіні розвивається слабкість, нездужання, блідість шкірних покривів. Біль може посилюватися і переходити в поперек.

{LikeAndRead}

Міома на задній стінці матки може ускладнюватися розвитком міоматозних вузлів. При їх обмеженні виникає різка гострий біль, що вимагає невідкладної медичної допомоги. Часто міома великих розмірів викликає порушення діяльності сусідніх органів: травної та видільної систем. При здавлюванні сечового міхура і прямої кишки порушується їх прохідність, розвивається хронічний запор і утруднене сечовипускання.

Як діагностується міома на задній стінці матки?

Насамперед, хвору оглядає гінеколог і виявляє збільшення розмірів матки. Для підтвердження діагнозу призначають додаткові методи дослідження. На УЗД з вагінальним датчиком визначають розміри пухлини, форму, наявність вузлів. При гістероскопії виявляють напрямок росту міоми, беруть біопсію на гістологічне дослідження. У більш рідкісних випадках вдаються до лапароскопічне дослідження, комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії.

Міома на задній стінці матки лікується консервативним або хірургічним шляхом. При виявленні міоми розміром до дванадцяти тижнів вагітності, її лікують гормональними препаратами. При більшому розмірі, наявності вузлів, що ростуть в порожнину матки, значною анемії через великої крововтрати вдаються до хірургічного лікування.

{/LikeAndRead}