Міома матки під час вагітності

Міома матки під час вагітностіДля багатьох матусь очікування малюка не тільки радісна подія, але і неспокійний час. Багато жінок знають, що міома матки під час вагітності виявляється тільки за допомогою УЗД.

Доброякісна пухлина - міома, виявляється у 30% жінок до тридцяти років, 40% до п'ятдесяти років. Часто поява цього захворювання відбувається в результаті спадкової схильності, у дівчаток до 11 років в період першої менструації, у неодноразово народжували жінок. Зайва вага так само провокує ймовірність появи міоми.

Міома матки під час вагітності рідко впливає на народження малюка. Звичайно, таке захворювання викликає затяжні пологи, доводиться застосовувати препарати для виклику родової діяльності. Якщо вузли міоми знаходяться біля шийки матки, тоді призначається кесарів розтин.

{LikeAndRead}

Вплив міоми на організм

Міома практично ніколи не турбує жінку в період вагітності. Але іноді її присутність супроводжується тим, що малюкові в утробі матері не вистачає кисню і інших важливих речовин. Така ситуація може викликати ризик втратити дитину, або розвиток малюка зупиняється.

У другій чи третій триместр міома може викликати передчасні пологи, а причина цього - брак дитині місця в шийці матки. Дуже часто через великий міоми народжуються маленькі дітки.

Протягом усього терміну вагітності жінка ризикує залишитися без дитини, так руйнування міоми призводить до частого скорочення матки. Щоб уникнути ризику втрати малюка, лікарі виписують вагітним жінкам заспокійливі препарати та інші вітаміни з вмістом магнію В6.

Міома матки під час вагітності та її ознаки

На превеликий жаль, симптоми міоми матки часто відсутні або виражаються незначно. Але необхідно звернути увагу, якщо: з'явилися сильні болі внизу живота, болі при статевому акті, тиск на сечовий міхур, запори, збільшився живіт.

У першу чергу треба зібрати анамнез, який дозволить з'ясувати, чи є спадковість міоми, оцінити результат попередніх пологів, вагітностей або абортів. Розвивається вагітність, безпліддя, народження хворої дитини, передчасні пологи - несприятливі фактори анамнезу. Лікарям важко прорахувати, як поведе себе міома матки під час вагітності, найчастіше вузли до п'яти сантиметрів не викликають ускладнення.

{/LikeAndRead}