Кріодеструкція ерозії шийки матки

Кріодеструкція ерозії шийки маткиКріодеструкція ерозії шийки матки - сучасний спосіб лікування, який полягає в обробці ураженої ділянки на слизовій шийки матки рідким азотом. Кріозонд - це спеціальний пристрій, яким проводять операцію. Він максимально точно впливає на пошкоджені тканини, не зачіпаючи сусідні здорові.

Переваги низькотемпературного методу

Кріодеструкція ерозії шийки матки не залишає рубців, саме тому вона застосовується у родили жінок і у тих, хто хоче завагітніти найближчим часом. Рідкий азот руйнує пошкоджені тканини, а на їх місці розвивається здоровий епітелій.

Ця процедура безболісна, безкровна, короткочасна, практично без ускладнень, з коротким періодом відновлення.

Кріодеструкція широко поширена. За допомогою неї лікують різні патології: хронічний цервіцит, папіломи, кондиломи, поліпи. Рідкий азот застосовується для лікування кісти шийки матки, передракових станів, дисплазій.

{LikeAndRead}

Як проводиться кріодеструкція ерозії шийки матки

Операція проводиться в амбулаторії протягом декількох хвилин. Після неї пацієнтка спокійно повертається до звичайного життя. Рідкий азот миттєво руйнує нервові закінчення, тому кріодеструкція безболісна. Цей метод безкровний, так як охолоджуючі речовина звужує судини. Після операції в шийці матки з'являється набряк. Протягом двох тижнів з'являються рясні виділення зі статевих шляхів. Це нормальне явище, яке не є небезпечним для організму. Загоєння триває близько місяця.

Кріодеструкція ерозії шийки матки активізує місцевий імунітет, який сприяє нормальній епітелізації на обробленій ділянці.

Протипоказання до застосування низькотемпературного методу:

  • гострі запальні захворювання статевих органів
  • дисплазії
  • інші форми передраку шийки матки
  • пухлина яєчника
  • міома матки
  • ендометріоз
  • дисбактеріоз піхви
  • загострення хронічних соматичних захворювань

До недоліків цієї методики належать такі: малоефективність при глибоких ураженнях слизової оболонки шийки матки, висока ймовірність повторної операції.

Кріодеструкція ерозії шийки матки призначається тільки після попереднього медичного обстеження, яке включає в себе збір скарг та анамнезу, гінекологічний огляд у дзеркалах, кольпоскопію, аналіз мазка з піхви на мікрофлору, на наявність атипових клітин, ПЛР, біопсію тканин у разі потреби.

{/LikeAndRead}