Як видаляють міому матки

Як видаляють міому маткиПри появі симптомів міоми матки перший крок до одужання - це медикаментозне лікування, яке включає протизаплідні засоби, нестероїдні протизапальні засоби і гормональну терапію. Але не завжди медикаментозне лікування ефективно. У тому випадку, якщо медикаментозне втручання не допомагає, йдеться про видалення міоми матки. Як видаляють міому матки, які методи і способи видалення міоми існують в сучасній медицині?

Як видаляють міому матки

Операції при міомі матки можуть виконуватися шляхом лапаротомії, яка по-іншому називається чревосеченіе, і шляхом лапароскопії. При чревосечении розріз, найчастіше, робиться в надлобковій області. В окремих випадках може бути виконана ніжнесредінная або серединна лапаротомія. Однак у більшості випадків операція може бути проведена лапароскопічним доступом. Лапароскопія менш травматична процедура, вона дозволяє зменшити терміни перебування в лікарні і час післяопераційної реабілітації. Поговоримо докладніше про ці два методи.

{LikeAndRead}

Видалення міоми матки шляхом лапаротомії

Як видаляють міому матки при лапаротомії? Лапаротомія на сьогоднішній день більше стандартна операція з видалення міоми матки. Операція полягає в хірургічному втручанні, в ході якого робиться розріз 10-20 см або над лобком, або посередині живота. Далі лікар видаляє міому.

Можна видалити частини матки, але є й такі випадки, коли міома зачіпає всю матку і яєчники, що позбавляє жінку репродуктивної функції. Міома відсікається, на розріз накладається косметичний шов. Після операції триває період реабілітації та повного загоєння швів. На це знадобиться близько 1-2 місяці. Після на місці операції буде рубець, який з часом стане менше.

Видалення міоми матки лапароскопічним методом

Як видаляють міому матки при лапароскопії? Справа в тому, що це зовсім інша операція. Лапароскопія використовується тоді, коли міома розташована зовні матки. Ця операція менш травматична і не вимагає тривалого періоду на відновлення. Хірург робить невеликі розрізи на животі і через ці розрізи вводить в черевну порожнину зонд з прикріпленою камерою. Ще один зонд дозволить ввести в тіло пацієнта хірургічні інструменти, за допомогою яких можна видалити пухлину. Таким чином видалити міому матки можна без серйозного хірургічного втручання.

Питання про те, як видаляють міому матки, задають багато жінок, які страждають цією недугою. І не випадково, адже щоб операція пройшла успішно, потрібно знати всі нюанси проведення процедури.

{/LikeAndRead}