Як припікають ерозію шийки матки

Як припікають ерозію шийки маткиЕрозією називають патологічний процес, в ході якого пошкоджується, а потім слущивается поверхню (багатошаровий епітелій) маткової шийки. Це одне з найпоширеніших гінекологічних захворювань, і якщо її не лікувати, то вона може перейти в рак шийки матки. При цьому формується порушення слизової, яка після цього покривається циліндричним епітелієм.

Як виконується огляд

Під час огляду пацієнтка знаходиться в гінекологічному кріслі, так само як і під час профілактичного огляду. У піхві лікар вводить розширювач, за допомогою якого лікар може розглянути шийку матки. Шийка матки очищається за допомогою тампона, просоченого соляним розчином, а після лікар за допомогою кольпоскопа оглядає стінки піхви, а також шийку матки.

{LikeAndRead}

Під час огляду може використовуватися оцтова кислота - її наносять на шийку матки. Це робиться для того, щоб побачити різницю між здоровими тканинами і хворими. Під впливом кислоти уражені раковими або передраковими утвореннями ділянки стають світлішими, ніж інша тканина.

Як припікають ерозію шийки матки? Це виповнюється кількома способами, наприклад:

  • електрокоагуляція;
  • із застосуванням рідкого азоту;
  • із застосуванням лазера.

Як припікають ерозію шийки матки?

Вперше цю процедуру провели в VIII столітті. Тоді доктора вирішували, як проводити цю операцію, і створили інструмент, що нагадує паяльник. Зараз, звичайно ж, все не так, і цю проблему вирішують за допомогою застосування електричного струму, що інакше називається електрокоагуляцією. Це одна з можливих операцій, також застосовують рідкий азот і лазер. Розглянемо коротко, як припікають ерозію шийки матки різними із способів.

Електрокоагуляція

Електрокоагуляцией називається припікання тканин електричним струмом. Іноді для цієї процедури (особливо при необхідності припікання тканин шийки матки, що лежать глибше) може знадобитися загальне знеболювання. Ефективність цієї операції становить 92%.

Як припікають ерозію шийки матки з використанням рідкого азоту

Рідкий азот використовують при хімічному припіканні ерозії шийки матки. При цьому шийку матки спочатку висушують ватним тампоном - це необхідно, щоб хімічна речовина не потрапило на здорові ділянки тканини. Після цього до шийки матки прикладають шматок вати, просочений рідким азотом. Через пару хвилин шийку матки знову протирають чистим тампоном для того, щоб прибрати надлишки речовини.

Лазер

Використання лазера дуже ефективно, приблизно близько 98%. Плюс до всього, за допомогою лазера можна видалити лише уражені тканини і залишити здорові ділянки недоторканими. Єдиним мінусом є те, що подібне обладнання є не у всіх лікарнях.

{/LikeAndRead}