Як виглядає міома матки

Як виглядає міома маткиДане захворювання, що вважається «привілеєм» зрілого віку, все частіше вражає все більш і більш молодих жінок. Кожна жінка, яка перебуває у зоні ризику, повинна знати, що з себе представляє і як виглядає міома матки, щоб уникнути зайвих занепокоєнь при її виникненні і зустріти недуга у всеозброєнні.

Симптоматика захворювання

Симптоматикою виникнення міоми матки є хворобливі і рясні виділення в період менструації; кровотечі, не пов'язані з менструацією невідомого генезу, так само супроводжуються різкими сильними больовими відчуттями в області нижньої частини живота.

Виникнення міоми може стати серйозною перешкодою для зачаття і виношування дитини. Наявність захворювання вимагає контролю і спостереження лікаря. При цьому важливо стежити, як виглядає міома матки з плином часу: при надто швидкому стрімкому зростанні, наявності великого розміру і виникненні маткових кровотеч показана хірургічна операція з видалення пухлини.

{LikeAndRead}

Як виглядає міома матки

Щоб уявити собі, як виглядає міома матки, слід згадати картину внутрішньої жіночої репродуктивної системи. Тіло матки являє собою орган конусоподібної форми, що нагадує грушу, що складається з трьох основних шарів різної товщини, складових стінку матки.

У нормі в матці відсутні будь ущільнення та освіти; при їх виникненні має місце наявність відхилень. При виникненні в матці пухлини, що розвивається в її м'язової тканини (оболонці) і складається з її елементів (а так же елементів сполучної тканини), що має доброякісний характер, ставлять діагноз «фіброміома», або міома матки.

Всі клітини, складові патологічний вузол (саму пухлину-ущільнення округлої форми), носять ідентичний характер, внаслідок виникнення шляхом неправильного розподілу однієї клітини (гладком'язової). Зовнішній вигляд даних вузлів визначає їх розташування щодо тіла матки та її шарів.

Наявність єдиного міоматозного вузла, незалежно від його розмірів і розташування, є ознакою одиночній міоми; кількох - множинною. При розростанні пухлини в напрямку внутрішньої порожнини матки говорять про підслизової (субмукозної) формі міоми, що дає виражену симптоматику у вигляді маткових кровотеч.

При розташуванні її в всередині стінки матки - про міжм'язової (інтерстиціальної), яка має небезпеку порушенням менструального циклу і безпліддям.

Про те, як виглядає міома матки подбрюшінного (субсерозного) типу, можна судити зі специфіки її розростання - у напрямку до черевної порожнини. Черевна міома являють собою як звичайне округле розростання на зовнішній частині матки, так і широке розростання на меншому підставі - черевна міома на ніжці. Дана патологія не впливає на менструальний цикл, але існує ризик вростання її в тазову область і здавлювання нею сусідніх органів з подальшим негативним впливом на їх функції, при досягненні досить великих розмірів.

Підтвердити наявність захворювання можна, запланувавши огляд і обстеження (з проведенням УЗД) у гінеколога.

{/LikeAndRead}