Інтерстиційна субсерозна міома матки

Інтерстиційна субсерозна міома маткиІнтерстиційна субсерозна міома матки являє собою гормонозависимое доброякісну пухлину, вузли якої розташовані в м'язовому шарі матки. Такий вид міоми найбільш часто зустрічається у жінок тридцяти-сорока років. У молодих дівчат і жінок клімактеричного періоду захворювання практично не виникає.

Серед причин міоми виділяють наступні: гормональний збій, що проявляється високим рівнем естрогенів; патологія імунної системи; спадковість.

Морфологія і клініка

Інтерстиційна субсерозна міома матки характеризується зростанням вузлів в черевну порожнину. Пухлина розташовується на широкій основі або на тонкій ніжці. Іноді вона вільно переміщається в черевній порожнині. Вузли зустрічаються як поодинокі, так і множинні. Самим рідкісним варіантом міоми є пухлина маткової шийки. Розмір вузла може досягати десяти сантиметрів і важити близько кілограма.

{LikeAndRead}

Інтерстиційна субсерозна міома матки в дев'яноста випадках зі ста виникає в тілі матки і тільки в десяти з них - в шийці.

Клінічними проявами цього захворювання є біль у животі, порушення менструального циклу, безпліддя або невиношування вагітності. Біль залежить від розмірів міоми. Чим більше пухлина, тим інтенсивніше біль і тим більше порушується робота сусідніх органів. Виникають запори і порушення сечовипускання. При обмеженні вузла або перекруте його ніжки болі стають нестерпними, виникає некроз тканин.

Часто субсерозні міоми не доставляють проблем жінкам, ростуть повільно, не порушують цикл і не викликають болю і виявляються випадково при профілактичному огляді у гінеколога.

Інтерстиційна субсерозна міома матки: діагностика та лікування

Діагностика захворювання не складає труднощів і полягає в проведенні огляду гінекологом, ультразвуковому обстеженні з вагінальним датчиком, гістероскопії.

Консервативне лікування полягає в гормональної терапії, яка гальмує розвиток і подальше зростання пухлини. Амбулаторне лікування показано за відсутності болів, кровотечі, невеликому розмірі пухлини, нормальному функціонуванні сусідніх органів. У всіх інших випадках вдаються до оперативного втручання.

Інтерстиційна субсерозна міома матки може ускладнювати перебіг вагітності, особливо якщо в її вузлах стали розвиватися некротичні зміни.

{/LikeAndRead}