Заморожування ерозії шийки матки

Заморожування ерозії шийки маткиЗаморожування ерозії шийки матки (кріодеструкція) - один з щадних методів лікування ерозивного процесу маткової шийки. До безперечних плюсів цього методу варто віднести збереження еластичності шийки матки, мінімальний вплив на здорові тканини і відсутність больових відчуттів.

Розглянемо основні етапи проведення цієї процедури.

До операції: необхідні обстеження та протипоказання

Заморожування ерозії шийки матки - це операція, хоч і досить безпечна і легко переноситься. Тому дії лікуючого лікаря на початковому етапі переслідують дві мети: оцінка характеру ураження тканин і пошук причини виникнення ерозії.

Результати огляду за допомогою дзеркал і кольпоскопії (дослідження за допомогою спеціального мікроскопа - кольпоскопа) дозволяють провести точну діагностику: при великих розмірах ураженої ділянки кріодеструкція нерезультативна.

{LikeAndRead}

Також можуть знадобитися біопсія і цитологія, для виключення злоякісного зміни клітин. При пухлинних процесах заморожування ерозії шийки матки можуть викликати погіршення стану пацієнток.

Крім того, перед проведенням кріодеструкції береться мазок на флору, аналізи крові і на ЗПСШ. Це дозволяє виявити запальні процеси органів малого тазу різної природи - від порушення мікрофлори статевих шляхів внаслідок поганого імунітету, до запалень, викликаних статевими інфекціями.

Якщо ерозія протікає на тлі запального процесу, спочатку проводять його лікування.

Заморожування ерозії шийки матки: хід операції

Процедура заморожування уражених ерозією тканин шийки матки проводиться після закінчення менструації. Процедура не вимагає госпіталізації і займає 5-10 хвилин. Використовується апарат кріозонд, за допомогою якого до вогнища ураження подається рідкий азот, скраплений газ, одна з характеристик якого - низька температура (до -150 ° С). Уражена ділянка швидко заморожується, причому сусідні здорові тканини при цьому не уражаються.

Заморожування ерозії шийки матки - безболісне оперативне втручання. Втрата крові мінімальна, завдяки звуженню судин через вплив наднизьких температур.

Після проведення кріодеструкції не вимагається спостереження в стаціонарі.

Відновлювальний період: контроль і спостереження

Через півгодини після кріодеструкції в тканинах, які зазнали оперативного втручання, розвивається набряк. Уражені ерозією тканини після впливу наднизьких температур руйнуються і повністю відторгаються організмом протягом декількох тижнів.

Під час відторгнення відмерлих тканин характерні виділення, що є фізіологічною нормою. Їх кількість зменшується на 7-10 день після операції.

Рясні виділення протягом місяця можуть свідчити про післяопераційному ускладненні (гідроррея). Даний стан вимагає контролю і лікування у гінеколога.

Повна регенерація тканин і одужання займає до півроку. У цей час необхідний контроль лікаря, який при необхідності може форсувати процес відновлення організму.

Навіть після успішного і повного курсу лікування слід відвідувати гінеколога не рідше двох разів на рік. Здоров'я репродуктивної системи жінки важливо в будь-якому віці.

{/LikeAndRead}