Дюфастон при міомі матки

Дюфастон при міомі маткиМіома матки - досить поширене захворювання, яке виникає у кожної другої жінки. З яких причин розвивається дана хвороба - досі невідомо. Але в даний час існує досить ефективне лікування, яке дозволяє позбавити жіноча стать від доброякісної пухлини репродуктивного органу.

Звичайно ж, крім хірургічного методу є і консервативний спосіб, при якому використовують такий фармацевтичний препарат, як Дюфастон.

Яке дію надає Дюфастон при міомі матки?

Цей препарат є аналогом такого статевого гормону, як прогестерон, і його досить часто призначать при різних гінекологічних проблемах. Але от у чому парадокс, якщо ж приймати Дюфастон у великих дозах, то це може призвести до прискореного зростання пухлини, так як вона має схожу структуру з статевим гормоном. А от якщо приймати препарат у мінімальних дозах, то дія його буде абсолютно протилежним.

{LikeAndRead}

У цілому Дюфастон при міомі матки призначають з великою обережністю і за суворими показаннями, а так само під контролем лікаря фахівця. Спектр застосування даного препарату досить широкий, наприклад, ендометріоз, не перший викидень або ж збереження вагітності, замісна терапія гормонами тощо.

Чи є якийсь ризик під час застосування Дюфастона?

Зрозуміло, ризики є завжди, незалежно від того, який фармакологічний препарат приймає жінка. Існують і певні ризики при вживанні Дюфастона, наприклад, якщо в м'язовому шарі матки є невеликі вузлики, про які не знає їх власниця, а у пацієнтки гострий ендометріоз, то великих доз гестагенних гормонів не уникнути, отже, можливий прискорений ріст міоми. З цієї причини не всі лікарі призначають Дюфастон при міомі матки, адже зайвий раз ризикувати нікому не хочеться, а вже тим більше чужим здоров'ям.

Крім того варто враховувати, що є індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Вдобавок якщо є можливість, то краще підібрати інший аналог лікарської речовини, який цілком може замінити Дюфастон. До того ж є ще такий важливий момент, на який варто звернути увагу, що єдиної думки з питання, потрібно приймати Дюфастон при міомі матки чи ні, до цих пір не існує. З цієї причини кожен фахівець вирішує даний момент індивідуально для кожної пацієнтки.

{/LikeAndRead}