Профілактика герпесу на губах

Профілактика герпесу на губахНайбільш частими видимими проявами герпесу вважаються численні висипання запального характеру. Доведено, що навіть після купірування зовнішніх ознак, герпетичний вірус залишається в організмі хворого і провокує рецидиви захворювання.

Запобігання розвитку інфекції класичними методами, шляхом ізоляції носія вірусу, практично неможливо, оскільки в тій чи іншій формі зараженими виявляється більшість оточуючих людей. У зв'язку з цим, основна профілактика герпесу на губах полягає в минимизирования можливості прояву клінічних симптомів інфекції.

Загальні рекомендації з профілактики герпесу

Найбільш результативним способом профілактики вважається зміцнення власних захисних систем організму. Недотримання збалансованого раціону харчування, хронічна перевтома, регулярне переохолодження, тривалі стресові ситуації - все це створює сприятливі умови для безконтрольного і бурхливого розвитку інфекції.

{LikeAndRead}

Оскільки основним шляхом передачі герпетичного вірусу залишається контактний спосіб, профілактика герпесу на губах неможлива без ретельного дотримання відомих правил особистої гігієни. Слід виключити з загального користування всі предмети побуту, що знаходяться у використанні хворою людиною. Інші члени сім'ї зобов'язані після будь-якого контакту дезінфікувати руки милом з антибактеріальними характеристиками.

Профілактика герпесу на губах медикаментозними засобами

Протигерпетична вакцинація відрізняється за своєю спрямованістю від препаратів, що застосовуються проти інших вірусів. Її основною метою не є запобігання інфікування, а виключно стимуляція клітинного імунітету інфікованого для зниження частоти рецидивів інфекції.

Прояву клінічних ознак герпесу сприяє застосування препаратів специфічної дії, у випадку відомого впливу супутніх загострення факторів. Вживання будь-якого з противірусних препаратів в даних обставинах надолужити погоджувати з фахівцем, для оптимального підбору засобу та його дозування.

Профілактика герпесу на губах не повинна носити епізодичний характер, оскільки в цьому випадку її результативність буде мінімальною. Тільки планомірне і регулярне проходження рекомендаціям може зменшити число загострень і скоротити дискомфортні прояви інфекції.

{/LikeAndRead}