Противірусні препарати при герпесі

Противірусні препарати при герпесіГерпес відноситься до захворювань з вірусною етіологією, з яскраво вираженою симптоматикою у вигляді численних бульбашкових висипань, локалізуються групами на шкірних і слизових покривах. В якості джерела інфекції виступає вирусоноситель або хвора людина, при цьому зараження здійснюється виключно контактним шляхом.

Особливості призначення противірусних препаратів

Схема застосовуваного лікування залежить від ступеня прояву клінічних ознак і їх первісної локалізації. У випадку невеликих вогнищ захворювання, призначаються переважно противірусні препарати при герпесі місцевого впливу, тоді як прояв множинних ознак говорить про необхідність введення пероральної групи препаратів. Аналогічно іншим вірусним захворюванням, ефект, який надають противірусні препарати при герпесі, прямо пропорційний початку їх застосування.

{LikeAndRead}

Вибір тактики лікування напряму пов'язаний з рівнем імунітету організму на момент зараження, оскільки знижена опірність диктує комбінування протиінфекційних ліків з імунностімулірующімі препаратами.

Основні противірусні препарати при герпесі

Фармакологічної базою при герпесі представляються медикаменти як зовнішнього, так і внутрішнього застосування, із специфічною активністю проти джерела зараження. Найбільш результативними при герпетичної інфекції показали себе кошти, які стосуються цікловірам.

Активним діючим компонентом ацикловіру виступає трифосфат цікловіра, взаємодіє з ДНК-полімеразою збудників і гнобитель і реплікативні функції. Дане ліки пропонується в найбільшій кількості форм: мазь для шкірних покривів, очна мазь, таблетки та розчини для приготування ін'єкцій.

До «проліки» пізніх поколінь відносять Валацикловір, що розщеплюється при пероральному введенні на складові, при цьому концентрація активних речовин порівнянна з ін'єкційною формою ацикловіру. Максимальну ефективність валакцікловір проявляє при рецидивах.

Неспецифічні противірусні препарати при герпесі призначають як додаток до основної схемі лікування, або у випадках, коли існують протипоказання до призначення цікловіров. Центральним діючою речовиною цих медикаментів служить рослинна сировина, у зв'язку з чим їх вплив носить приглушений характер, але відрізняється при цьому ще й профілактичними властивостями.

{/LikeAndRead}