Препарати від герпесу на губах

Препарати від герпесу на губахПроблема бульбашкових висипань на губах, носі і шкірі навколо рота, викликана вірусом простого герпесу типу HSV-1, широко поширена і особливо актуальна в холодну пору року. Ця інфекція доставляє не тільки неприємні хворобливі відчуття, але і погіршує зовнішній вигляд, що в свою чергу сприяє появі у людини додаткових переживань.

Противірусні препарати від герпесу на губах місцевої дії

Як на ранніх, так і на більш пізніх стадіях, лікування герпесу зазвичай починають з нанесення місцевих засобів, які в аптеці відпускаються без рецепта. Найбільш ефективні з них - Ацикловір (Герпевір мазь, Ацик крем, Ацивір крем, Зовіракс крем) і Пенцикловір (Феністил Пенцівір крем).

Ацикловір володіє високим противірусну дію і найбільш низькою токсичністю, що дозволяє використовувати його навіть у дітей. Крему і мазі наносять на інфіковану область губ кожні 4 години, як мінімум 4 дні.

{LikeAndRead}

Системні препарати від герпесу на губах

У разі неефективності місцевої терапії більше 10 днів переходять до прийому ліків, які діють системно. Ацикловір в таблетках (Ацик таб., Герпевір таб.) Можна приймати як при важкій формі захворювання, так і для профілактики. Високою активністю щодо вірусу простого герпесу має також Бромнафтохінон (таблетки Бонафтон і Бонавір) і Фамцикловір (Фамвір таб.), Які призначає лікар.

Особливості лікування герпетичної інфекції

  • Препарати від герпесу на губах необхідно починати застосовувати якомога раніше, при появі перших ознак захворювання (поколювання, свербіж), так їх терапевтична ефективність буде набагато вище.
  • Для того щоб не поширити інфекцію, не слід торкатися до висипань руками, здирати скоринки або намагатися видавити бульбашки.
  • Дії сонячних променів краще уникати, перед виходом з дому наносите помаду з сонцезахисним фактором.
  • Герпесвірусна інфекція легко передається, тому необхідно виключити користування вашими особистими речами іншими особами, від поцілунків також варто тимчасово відмовитися.

Незважаючи на те, що препарати від герпесу на губах можна купити без рецепта, в деяких випадках без походу в лікарню просто не обійтися. Якщо ви помітили, що герпетичні висипання поширилися на слизову порожнини рота, на область поблизу очей, загноїлися або ви відчуваєте погіршення загального стану - негайно зверніться до лікаря.

{/LikeAndRead}