Чому з'являється герпес на губах

Чому з'являється герпес на губахНапевно вам зустрічалися люди з неприємними бульбашками на губах або болячками, покритими скоринкою. У народі недузі цього, званому «лихоманка» або «застуда», найчастіше не надається особливого значення. А між тим, це хвороба, яка має свої причини появи і, звичайно, способи лікування.

Чому з'являється герпес на губах?

Винуватцем даного захворювання є вірус герпесу, а саме, вірус першого типу. За медичною статистикою, майже 90% населення Землі носії першого типу герпесу, а, отже, схильні до появи «застуди» на губах.

Вірус цей, стримуваний імунною системою, здатний не проявляти себе роками, але рано чи пізно він все ж дає про себе знати. Саме в момент ослаблення імунітету на губах можуть з'явитися пухирці, які, лопаючись, змикаються в сверблячий наріст. Саме це і є та сама «застуда» або «лихоманка». Причому, заразившись даним вірусом, від нього вже не можна позбутися, тому як він вбудовується в людський організм на генному рівні.

{LikeAndRead}

Так чому з'являється герпес на губах, які причини?

Головна причина - загальне ослаблення імунної системи організму. І статися воно може не тільки в холодну пору року, але і жарким літом. Просто взимку сприятливих для активізації вірусу умов більше: ГРВІ та ГРЗ, ангіни, переохолодження, недолік вітамін.

Інші причини появи на губах герпесу

Крім ослаблення імунітету є й інші причини того, чому з'являється герпес на губах. Ними можуть бути стресові ситуації, перевтоми, емоційні розлади, наприклад, тривоги, переживання за щось, страхи або травми. У жінок поява «застуди» на губах може бути пов'язано з початком чергової менструації або з ослабленням організму в зв'язку з виснажливими дієтами.

Звичайно, всі знають про шкоду для організму тютюнопаління та надмірного вживання алкоголю. Але мало хто здогадується, що і на появу герпетичних болячок на губах ці згубні звички теж впливають, як, до речі кажучи, і зайва пристрасть до чорної кави.

Ще однією причиною того, чому з'являється герпес на губах, є зловживання сонячними ваннами, або просто кажучи надмірне захоплення засмагою, так як для організму перегрів такий же стрес, як і переохолодження взимку.

У висновку хочеться додати, що герпес заразний. Тому ретельно мийте руки після обробки ліками бульбашок і відмовтеся на кілька днів від поцілунків.

{/LikeAndRead}