Ліки від герпесу на губах

Ліки від герпесу на губахГерпес на губах нерідко по-старому називають простудою. І часто ті, хто вперше стикається з цією напастю, намагаються гріти або припікати з'явилися пухирці. У надії, що тепло допоможе впоратися з «застудою». Насправді все не так просто.

Ліки від герпесу на губах: є воно чи ні?

Насправді препарату, здатного вилікувати людину від герпесу, сьогодні ще не винайдено. Вірус герпесу може потрапити в організм людини самими різними способами, а от залишати організм йому зовсім не хочеться. І поява висипань на губах - ознака не тільки наявності вірусу, а й ослаблення організму з якоїсь причини. Це може бути зниження імунітету, стрес, переохолодження і перегрів, інші фактори.

Якщо ж говорити про ліки від герпесу на губах, то тут потрібно розуміти: знищити вірус, що потрапив в організм, неможливо, але позбутися від його проявів можна. І тут засобів чимало.

{LikeAndRead}

Перша допомога: чим раніше, тим краще

Як тільки з'явилися перші ознаки хвороби - змастіть виразки спеціальною маззю. На сьогодні існує два основних препарату такого виду - Зовіракс і Ацикловір. Перший подорожче, другий стоїть зовсім небагато. Але це не означає, що діє гірше. Просто комусь може більше підійти один засіб, комусь інше. Є ще кілька аналогів, але всі вони містять діючу речовину ацикловір.

Але для обох важливо правило: чим раніше ви почнете застосування, тим краще. Ледве тільки ви відчули характерні свербіж і печіння на губі, змащуйте маззю, причому повторювати це потрібно через 2-4 години.

Звичайно, таке ліки від герпесу на губах можна застосовувати на будь-якій стадії хвороби - і коли бульбашки з'явилися, і коли лопнули, і коли язвочка підживати. Але чим раніше, тим краще.

Комплексна атака

Якщо герпес з'являється часто і вражає порівняно велику ділянку шкіри або виникає одночасно в декількох місцях, варто провести комплексне лікування.

У перші п'ять днів потрібно приймати ліки від герпесу на губах у вигляді таблеток. Це знову ж Ацикловір або його аналоги Валацикловір, Фамцикловір. Це допоможе послабити вірус в організмі.

Далі необхідно підтримати імунну систему, для чого підійдуть Циклоферон, Лікопід. Пити їх потрібно не менше десяти днів. А вже потім, коли вірус частково знищений і організм краще йому протистоїть, можна провести вакцинацію. Щеплення робиться підшкірно, за певною схемою, тобто через час повторюється. Але медики досі сперечаються на тему ефективності таких заходів.

Перевірено століттями

Звичайно ж, існує чимало народних засобів, які можна застосовувати як ліки від герпесу на губах:

  • хворе місце змащувати зубною пастою, яка містить ментол, або валокордин, до складу якого входить м'ятна олія;
  • сік каланхое допоможе не гірше Зовіраксу - змащуйте ранки чотири рази на день;
  • як не дивно, вчені досліджували вушну сірку і підтвердили, що вона дійсно здатна боротися з проявами герпесу, так що і це народний засіб можна використовувати для змазування пухирців.

Вірус герпесу в організмі людини поселяється надовго, і як часто він буде проявлятися - залежить від стану організму в цілому. Тому не можна забувати про правильний спосіб життя, зміцненні імунітету, своєчасному лікуванні різних хвороб.

{/LikeAndRead}