Як лікувати оперізуючий герпес

Як лікувати оперізуючий герпесОперізуючий герпес (ще відомий як оперізуючий лишай) - відоме вірусне захворювання, що вражає нервові тканини і іннервіруемие ними шкірні покриви.

Збудник захворювання - Varicella zoster - є за сумісництвом збудником вітряної віспи у дітей. У більшості випадків, вірус вперше потрапляє в організм людини в дитинстві, викликаючи вітрянку, а потім залишається в сплячому (латентному) стані, очікуючи моменту, коли організм ослабне.

Тому, частіше страждають від захворювання і задаються питанням, як лікувати оперізуючий герпес, літні люди. Вірус може активізуватися через стрес, зниженого імунітету (у тому числі, при ВІЛ), онкозахворювання, після хіміотерапії, пересадки органів.

Хвороба звичайно тягнеться до 4-х тижнів і закінчується самостійним одужанням, але поради лікаря, як лікувати оперізуючий герпес, допоможуть полегшити симптоми і уникнути збільшення стану.

{LikeAndRead}

Симптоми захворювання

Появі основних симптомів оперізувального герпесу передує, як правило, кілька днів продромального періоду: спостерігаються загальне нездужання, слабкість, невелика температура. У цей час складно поставити вірний діагноз.

Пізніше додається невеликий свербіж і печіння, поколювання (потім в цих місцях з'явиться висип), потім - підвищення температури, різкий біль по ходу нервів і висипання.

Спочатку це рожеві плями, з них утворюються бульбашки (везикули), які потім підсихають, сверблять і болять. Висип локалізується звичайно на одній стороні тіла, по шляху проходження чутливих нервів: на грудній клітці, попереку, обличчі (іноді вражаючи очі або вуха), рідше на інших місцях.

Як лікувати оперізуючий герпес

  • У схему лікування в першу чергу входять противірусні препарати, що усувають причину хвороби. Це ацикловір, валацикловір, Лавомакс.
  • Для зміцнення імунітету призначають імуномодулятори (інтерферон альфа, Інгарон, неовір).
  • При болях приймають анальгетики або ліки групи НПЗЗ (кеторолак, диклофенак, ібупрофен).
  • Для підсушування висипки використовують резорцин, розчин діамантової зелені, метиленовий синій.
  • На жаль, часто залишаються наслідки - так звана, постгерпетична невралгічна біль. Її усувають за допомогою фізіотерапії, протисудомних препаратів (карбамазепін, фінлепсін), антидепресантів (амітриптилін), ганглиоблокаторов, наркотичних анальгетиків. Препарати специфічні, серйозні; при необхідності їх призначає тільки лікар.

Взагалі, при підозрі на дане захворювання краще звернутися до лікаря, який підкаже, як лікувати оперізуючий герпес, щоб запобігти інші ускладнення, що не дуже часті, але важкі - енцефаліт, менінгіт, мієліт.

{/LikeAndRead}