Як лікувати герпес на обличчі

Як лікувати герпес на обличчі                       У крові практично кожної людини живе вірус герпесу. Заразитися ним дуже просто, зазвичай це відбувається в перші ж роки життя дитини. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом, через поцілунки, користування загальним посудом або туалетним приладдям, в басейні або сауні.

Проте деяким цей вірус не доставляє особливого клопоту протягом усього життя і може навіть ніяк себе не проявляти, а у інших він постійно нагадує про себе хворобливими висипаннями на різних частинах тіла. Одним з таких місць локалізації може бути особа. Тому тим, хто часто стикається з такою проблемою, необхідно знати, як лікувати герпес на обличчі.

Симптоми і перебіг герпетичної інфекції

Зазвичай герпетичні висипання вражають слизову губ. Перед тим як з'являться видимі ознаки герпесу, людина відчуває наростаючу слабкість, ломоту в тілі, підвищується температура. Зазвичай захворювання починається з відчуття поколювання і печіння на майбутньому вогнищі. Через кілька хвилин на цьому місці з'являються білі хворобливі бульбашки, які виразкуються гнійної рідиною.

{LikeAndRead}

Ця стадія захворювання є найбільш заразною, краще захистити контакт зі здоровими людьми для попередження передачі інфекції. Утворилися пухирі не можна чіпати руками і тим більше не можна вмивати обличчя повністю. Необхідно протирати шкіру лосьйоном, уникаючи області поразки. Хворому необхідно виділити окремий посуд і рушники, які після використання найкраще продезінфікувати.

Як лікувати герпес на обличчі

Для лікування герпесу є безліч сучасних препаратів, але їх основою, як правило, є діючий компонент ацикловір. На сьогоднішній день це єдиний препарат, ефективна дія якого проти даного вірусу доведено наукою.

Мазь з ацикловіром необхідно накладати на уражену ділянку при появі перших ознак (біль, печіння) і продовжувати їй користуватися аж до одужання. Зазвичай мазь накладають за схемою 5 разів на день, близько 10 днів. Утворилися скоринки ні в якому разі не можна здирати або розчісувати, це може призвести до повторної інфекції або ж залишить рубці, від яких потім складно позбутися.

Народна медицина також може допомогти в питанні, як лікувати герпес на обличчі. Деяким допомагає змочування висипань валокордином або навіть «мазь» з вушної сірки.

Раптово виниклі виразки на обличчі здатні розладнати будь-якого, адже це не додає привабливості і до того ж є досить болючим процесом. Однак якщо дотримуватися простих правил і знати, як лікувати герпес на обличчі, можна значно полегшити симптоми цього захворювання.

{/LikeAndRead}